Kríženec s exotickým ovocím z Panamy (Clock Cascara Bitter)

Prvý nástrel: Budeme sa tu opakovať, ale remeselné pivovary, ktoré vymýšľajú rôzne úlety máme radi. Patrí medzi ne aj český pivovar Clock. Pred pár týždňami uviedol na trh špeciál s názvom Cascara Bitter. Ide o polotmavý „ejl“ britského typu s prídavkom Cascary z panamskej farmy Los Lajones. Cascara, alebo tiež kávová čerešňa, je ovocie kávovníka s prirodzeným obsahom kofeínu ovocnej chuti.

Názov piva: Clock Cascara Bitter

Pivovar: Řemeslný pivovar Clock

Druh piva: Bitter

Krajina: Česko  

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu: 4,4 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, cascara, upravený chmeľ.

Cena: Pivo stálo päť eur.

Farba: Červeno-hnedá. Pivo je kalné, keďže je okrem iného nefiltrované a nepasterizované.

Pena: Jemná, nízka a smotanová. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia višní, ruží, karamelu i čokolády.

Chuť: Sladový nástup je pomerne nevýrazný. V bruchu piva nájdete kombináciu karamelu, jemnej čokolády, černíc, višní, hrozienok i kvetinkový nádych. Všetko to prechádza cez kávovú linku do nevýrazne horkého záveru.

7.5/10

Súhrn

Zaujímavé pivo. Určite to nie je láska na prvý dúšok. Pivo je pekne vyskladané, zaoblené a príjemne piteľné. Kávová linka je nevtieravá a nájdete je v prechode od brucha ku koncovke piva. Kávové tóny sa tu pekne miešajú s ovocnou linkou. Kúsku však chýba trocha agresivity i hutnejších tónov. To mu chýba k dokonalosti. U nás tak dostáva 7,5 bodu. V kategórii ochutených pív však ide o veľmi podarený kúsok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.75/10 (8 hodnotenie)