Krušovice zakladajú na Slovensku reťazec pivární

RUDOLFINUM_BA_PHOTO©CINTALAN_3000px-5X

Spojenie širšej ponuky piva a tradičnej kuchyne. To je koncept, s ktorým chce na Slovensku uspieť sieť pivární pod logom českej značky Krušovice. Prvý podnik otvorili včera na Šafárikovom námestí v Bratislave. Podnik nesie meno Rudolfinum. Aj keď je prvý, nebude posledný. Značka, ktorú u nás zastrešuje Heineken Slovensko, plánuje obdobné podniky otvárať aj v iných slovenských mestách.

O tom, že Krušovice chystajú na Slovensku vlastný podnik, informovali začiatkom februára Stratégie. Predstavitelia značky vtedy prezradili, že chcú uspieť kombináciou pivných špeciálov a jedla. „Charakteru podniku prispôsobíme aj ponuku jedál, ktorá sa zameria na tradičné jedlá českej a rakúsko-uhorskej kuchyne,“ konštatoval Peter Kostický, brand manažér značky Krušovice.

Rudolfinum_©Peter_Čintalan-7004Podnik nazvali Rudolfinum, keď sa odvolávajú na tradíciu českého kráľa. „Rudolf II. Habsburský, rímsky cisár a český kráľ, bol známy ako muž, ktorý si vedel užívať život kráľovsky. Dodnes sa tradujú povesti o jeho úžasných oslavách, ktoré sa konali v tajných komnatách jeho veľkolepého hradu, a ktoré zasvätení nazývali „Rudolfinum“. Jazykovedci sa nezhodujú na presnom pôvode tohto slova, ale pravdepodobne je spojením slov Rudolf a Finnis (Finnus) – až do konca,“ vysvetľuje slovenský Heineken pôvod názvu. Podnik sa chce hrdiť špeciálmi, na výčape ste však včera našli len dvojicu pív, ktoré sa na Slovensku bežne nečapujú – Krušovice pšeničné a Krušovice Mušketýř. Zvyšok tvorila produkcia slovenského Heinekenu a dvanástka Krušovice. Cena pollitrového piva sa začína na sume 1,69 eura.

RUDOLFINUM_BA_PHOTO©CINTALAN_3000px-24XKrušovice nie sú jediné, ktoré sa u nás snažia presadiť cez vlastnú sieť pubov. Ako sme už informovali, vlastné pivárne chystá aj česká skupina Lobkowicz. „Krčmy Šnyt sú konceptom, v rámci ktorého majú ľudia možnosť ochutnávať veľké množstvo pivných štýlov. Za krátku dobu pôsobenia na českom trhu sme už získali celú radu pozitívnych ohlasov. V súčasnosti preto zvažujeme ďalšie možnosti rozšírenia. Samozrejme v našich úvahách nechýba ani Slovensko,“ povedala pred rokom pre portál oPive.sk hovorkyňa Pivovarov Lobkowicz Renata Melíšková. Podľa posledných informácií by prvá krčma Šnyt mala vzniknúť v Bratislave.

Snímky: Heineken Slovensko