Kto robí biznis s pivom a prečo české pivovary valcujú náš trh?

Pivné fórum, Sessler,

Prečo české pivovary valcujú náš  trh a kto robí biznis na slovenskom pive? Aj na tieto otázky chce dať odpoveď podujatie, ktoré sa pripravuje v Trnave. Pred dvoma rokmi sa v tamojšom pivovare Sessler uskutočnilo Pivné fórum, ktorého cieľom bolo odhaliť a spropagovať pivo z iného pohľadu.

Podujatie chcelo prostredníctvom diskusie so zástupcami jednotlivých pivovarov odhaliť pozadie tohto sektora. Tento rok sa uskutoční druhý ročník podujatia. O jeho priebehu aj zameraní sme sa porozprávali s Dagmar Klasovou z trnavského pivovaru Sessler, ktorý Pivné fórum organizuje.

Pred dvoma rokmi ste zorganizovali Pivné fórum, ktoré malo pozitívnu odozvu. Prečo vlani toto podujatie chýbalo?
Pôvodne sme Pivné fórum chceli zorganizovať aj minulý rok. Avšak tým, že náš pivovar oslavoval desiate výročie, tak sme spravili výročnú oslavu, na ktorej sme mali hostí: pána Beňáka, ktorý robil prezentáciu o sladovni, potom pána Juráka, ktorý rozprával o histórii pivovarníctva a nakoniec sme mali voľnú diskusiu s našim sládkom a s Peťom Holčíkom. Tak sme vlastne spojili diskusie s oslavou.

Už o týždeň a pol (23. marca) sa uskutoční ďalší ročník. Na aké témy sa môžeme tešiť?
Pripravili sme tri bloky: 1. Slovenské vs. české pivo, 2. Biznis na slovenskom pive – festivaly a obchodné reťazce, 3. Kočovný alebo remeselný pivovar – skupovanie pivovarov. Toto sú tri okruhy, ktoré budeme mať. Uvidíme, kam sa posunie debata a poprípade čo bude zaujímať divákov.

Ktorí hostia prisľúbili účasť?
Peter Holčík (Hellstork), Martin Lučko (Jama Craft Brewery), Peter Hudák (Rodinný mikropivovar Hudák), Lukáš Sopúch (Slobodný pivovar Bradáč), chalani zo Salónu piva a účasť prisľúbil aj zástupca Prazdroju. Moderovať akciu bude Imrich Nogell.

Čo je pripravené pre hostí okrem debaty?
Budú si môcť dať pivo od zastupujúcich pivovarov, bude pripravený tematický jedálny lístok a samozrejme nebudú na ňom chýbať jedlá s pivnou marmeládou Beermalade a ich stánok. A dúfam, že aj kopec dobrej nálady.

Ako sa môžu záujemcovia prihlásiť? Aké je vstupné?
Vstupné bude 6 eur s ochutnávkou piva alebo  tri eurá bez ochutnávky. Vstupenky sa dajú kúpiť cez portál Maxiticket.sk. Záujemcovia sa môžu poprípade zapojiť do súťaže na našej FB stránke.

Ktorá téma vás na Pivnom fóre zaujíma najviac?

View Results

Loading ... Loading ...

Pozrite si, ako vyzeral prvý ročník podujatia

Pivné fórum: Pozrite si kompletnú debatu sládkov

Snímka: Sessler