„Kukuričné“ pivo z Portugalska (Super Bock)

Portugalské pivo Super Bock

Prvý nástrel: Ideme do „exotiky.“ Teda aspoň pre mňa je portugalské pivo exotika. Pri nákupe v Lidli som náhodou natrafil na Super Bock. Netypický názov pre pivo. Keď som pozrel na zloženie trochu som pokrútil hlavou. Nebýva zvykom, že pivo ma v sebe kukuricu. Pri svetlých pivách nie je každodennou záležitosťou ani prítomnosť glukozového sirupu. Ale žiadne predsudky, ide sa na to.

Názov piva: Super Bock

Pivovar: No ty kokso. To som hľadal na fľaši aj 5 minút. Musel som „googliť“  A našiel som Unicer. (teda ruku by som do ohňa za toto nedal)

Druh piva: svetlý ležiak

Krajina: Portugalsko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 5,2%

Farba: svetlá. Oproti československým pivám až veľmi. Taká citrónová malinovka. (samozrejme na pohľad)

Vôňa: Výrazne sladová. Jemná, bez výraznejšieho tónu.

Pena: Ajajaj. Trošku to zapenilo a ako rýchlo prišlo, tak odišlo. Krúžky také platonické.

Chuť: Sladová. Po chmeli ani náznaky, teda po piatom prehltnutí tam niečo je. Inak chýba hĺbka a bohatosť chute. Pivo asi zareže počas horúceho leta ako osvieženie, inak neposkytne chuťovým kanálikom žiadne „prekvapenie.“

Hodnotenie: 3/10

3/10

Zhrnutie

Tak moja „slovanská huba“ nie je naučená na južanské chute. Uznávam, že hodnotenie je výrazne ovplyvnené regiónom, v ktorom žijem. Ale Super Bock je typické europivo, bez akéhokoľvek náznaku po unikátnosti či ponúknutí nejakého zážitku. Áno, uhasí smäd ale nič viac. Asi by som ho nevedel rozoznať od lacných poľských pív, aj keď v tých je alkohol cítiť výraznejšie ako v prípade tohto „Portugalca.“ Rozhodoval som sa medzi dvojkou a trojkou. Ale dvojka by bola asi veľmi prísna.