Horkastý koniec horúceho leta (Hellstork The End of Summer)

Hellstork - The End Of Summer

Prvý nástrel: Je koniec leta a niekoho možno chytá nostalgia. A niekto sa možno aj teší, že preladí na iný druh piva. Dnes sa istým spôsobom rozlúčime s ľahším letným pivom. A koniec leta v tomto prípade nespomíname len tak. Práve týmto menom (The End of Summer) pomenoval Kočovný pivovar Hellstork svoj kúsok. Ten je ľahší, akoby stvorený na letné večery. Pivo sme dostali na Salóne Piva priamo od Hellstorku, tak sa naň tešíme.

Názov piva: The End of Summer

Pivovar: Kočovný pivovar Hellstork (navarené v JAMA Craft Brews)

Druh piva: Session IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, americký chmeľ, kvasinky.

Farba: Tmavo-medená.

Vôňa: Diskotéka citrusov. Práve tie udávajú hlavný tón.

Pena: Hustá konzistencia postupne opadala.

Chuť: Už úvod je postavený vysoko a v ďalšom priebehu sa hutnosť chutí stupňuje. V strede dominuje citrusové ovocie – najmä grep, ale aj pomaranč či napríklad egreš. Koncovka je nadupaná horkosťou.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Osviežujúce a riadne našľahané (a to ma nízky obsah alkoholu). Najviac ma bavila ovocná iskrivosť v strede. Práve v ňom nájdete kyslosť, sviežosť a príjemnú plnosť tónov. Keď hovoríme o plnosti, koncovka patrí horkosti. Tam hľadajte jednoducho chmeľový masaker. Celkový dojem je veľmi príjemný. Hellstork aj tu potvrdil, že pivo variť vie a každý kúsok je zážitkom. Dávam silnú sedmičku. Vyskúšajte.