Kúsok zimy z Piešťan (Winter is Coming)

Novinku na zimu navarili aj v Piešťanskom pivovare ŽiWell. Pomenovali ju príznačne – Winter is Coming a pri jej tvorbe použili aj zázvor či pomarančovú kôru. Pivovar novinku charakterizoval nasledovne: „Zima prichádza a spolu s ňou aj naša absolútna novinka do ŽiWELL rodiny – Winter Ale with Orange Peel and Ginger – 14° zimný ejlík s príznačným názvom Winter is Coming. Toto pivo si vás totálne podmaní ľahkým telom, ktoré sprevádzajú jemné tóny pomarančovej kôry a zázvoru, ktoré následne prechádzajú do extrémneho chmeľového záveru kombináciou špičkových amerických chmeľov chinook, mosaic a nugget. Pivo, ktoré vám navodí tú správnu zimnú atmosféru.“

Názov piva: Winter is Coming

Pivovar: Piešťanský pivovar ŽiWell

Druh piva: Ochutené

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 5,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, zázvor, pomarančová kôra.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,40 eura.

Farba: Červeno-hnedá. Pivo je číre.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Vystúpala vysoko a dlho si držala tvar.

Vôňa: Nie je až taká výrazná. Dominuje čokoláda v kombinácii s kávou a citrusovým ovocím.

Chuť: Sladový nástup je pomerne nevýrazný, v strede „úraduje“ kombinácia horkej čokolády, zázvoru, pomaranču s náznakmi limetky. Telo je prázdnejšie. Koncovka je horkastá a v celkom kúsku najvýraznejšia.

7/10

Zhrnutie

Gradácia tohto kúsku prichádza až v druhej polovici. Rozbiehanie je také nemastné–neslané, ale záver zachraňuje celý dojem. Najmä brucho piva by si možno zaslúžilo viac (ale to mohol byť zámer). Celkovo robí tento kúsok zaujímavejším hlavne horkastá koncovka, ktorá naberá niečo z ovocnosti brucha. Dávame sedem bodov. Určite zaujímavý počin, ktorý pokojne ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.88/10 (8 hodnotenie)