Kvetinkový originál podľa anglickej predlohy (Ale Krajan)

Ale Karajan English

Prvý nástrel: Opäť pokračujeme v poľskej stope. Tentokrát ochutnáme pivo s názvom Ale Krajan English Beer, ktoré navaril pivovar Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie. Ide o  poľský pivovar, ktorý vznikol v roku 1993 a jeho ročný výstav sa pohybuje na úrovni 100-tisíc hektolitrov. Pivovar zásobuje poľský trh netradičnými pivami a to sa nám páči.

Názov piva: Ale Krajan English Beer

Pivovar: Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

Druh piva: English Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 14,1 %

Obsah alkoholu: 6,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Farba: Medená, číra.

Vôňa: Kombinácia kvetín, karamelu a čokolády.

Pena: Pripomínala šľahačku. Aj sfarbením, aj konzistenciou.

Chuť: Úvod začína celkom príjemne. Sladové tóny sú postavené relatívne vysoko a prirodzene prechádzajú do stredu. V ňom nájdete kombináciu karamelovej sladkosti, kvetinovej voňavosti a čokoládových tónov. Koncovka je horkastá.

7/10

Zhrnutie

Celkom príjemné pivo. Priznám sa, že som mu prichádzal na chuť niekoľko dúškov, ale celkom ma presvedčilo. Najzaujímavejšia na celom kúsku je kvetinková pestrosť v strede. Určite robí toto pivo zvláštnym a originálnym. Inak sú tóny piva trochu roztrasené, ale nie je to nič strašné. Možno by som privítal, keby bola koncovka o niečo horkejšia, ale to je otázka vkusu. Vyšším bodom by pomohlo aj vyššia plnosť najmä úvodných tónov. Na to, že ide o pivo s vyšším obsahom alkoholu nie sú tóny až také hutnú. Dlho som tak nerozmýšľal. Dávam sedmičku.