Kyseláč z Austrálie? Príjemné pitie (South West Sour) 

Colonial - South West Sour

Stretnúť sa s austrálskym pivom v slovenských podmienkach je celkom veľká kuriozita. Máme to šťastie, že občas dostaneme nejaké pivko aj darom. To je aj prípad piva s názvom South West Sour. Na svedomí ho má austrálsky pivovar Colonial Brewing Company. Ten je pomerne mladý, keďže ho založili len v roku 2004. Pivovar založili Ross Smith a Steve Plowman. Už po dvoch rokoch ho však predali, keď ho kúpila skupina investičných bankárov. O ďalšie dva roky sa opäť menil majiteľ. To však nie je až tak dôležité.  V ponuke pivovaru nájdete aj nemecké štýly Kolsh či Kotbusser. Dnes však ochutnáme pivo štýlu Sour.

Názov piva: South West Sour

Pivovar: Colonial Brewing Company

Druh piva: Sour

Krajina: Austrália

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,6 %

Zloženie: Neuvedená

Cena: Pivo sme dostali darom. Ďakujeme Erik!

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je číre.

Pena: Jemná, nevýrazná. Rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, limety aj pomarančov.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť je vyššia. V chuti je pivo grepové, limetkové s náznakmi pomarančových tónov. Kyslastá linka je jemná, nevtieravá. Doznievanie je ovocné, nevýrazne horké.

7/10

Zhrnutie

Už sme tu mali „kyseláče“, ktoré sme kritizovali za prílišnú kyslosť. V tomto prípade je to presný opak. Kyslastá linka je jemná, nevýrazná a nevtieravá. Taký decentný kyseláčik, ktorý môžete ponúknuť pivárovi, ktorý nikdy nepil tento štýl. Pivo je príjemne ovocné a veľmi dobre piteľné. Za nás veľmi slušná sedmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (2 hodnotení)