Kyseláč z poľského supermarketu (Let’s Cook Sour APA)

Nájsť pivo štýlu Sour v supermarkete na Slovensku je nemožné. U našich severných susedov je však ponuka tak široká, že na policiach tamojších bežných obchodov nájdete aj nezvyčajné kúsky. Jeden z nich vyprodukoval aj pivovar Deer Bear. Ide o kyseláč s názvom Let’s Cook Sour APA.

Názov piva: Let’s Cook Sour APA

Pivovar: Deer Bear

Druh piva: Sour

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 13 %

Obsah alkoholu: 5,0 %

Zloženie: Voda, slad (plzeňský, pšeničný, mníchovský, Carahell), chmeľ (Citra, Simcoe, Mosaic, Columbus), plátky ovsa, kôra z citróna, Lactobacillus delbrueckii, Lactobacillus helveticus, kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili v prepočte 2,15 eura.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Smotanová, hutná. Dlho si držala tvar.

Vôňa: Kombinácia citrusov (hlavne pomaranč) a karamelu.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný. V celom pive dominuje kyslastá linka, ktorej intenzita sa stupňuje. Najmä v druhej polovici pôsobí až šumienkovo. Koncovka je horkastá príjemne.

7/10

Zhrnutie

Možno sme čakali trocha viac. Kyslastá linka totiž dominuje viac, akoby možno mala. Otázne zostáva, či to tak malo byť, alebo je to vadou piva. Každopádne pivo bolo u nás skladované v chladničke a je konzumované pred dátumom spotreby. Na strane druhej, pivo je osviežujúce a určite originálne. Možno by to chcelo viac štýlu APA. U nás je to za sedem bodov. Pokojne vyskúšajte, najmä keď máte radi kyseláče.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (2 hodnotení)