Ľahká pšenica z Donovál (Klajmber Dolný Jelenec)

Klajmber , Donovalský pivovar,

Kategória pšeničných pív má síce svoju históriu, na Slovensku nie je až tak obľúbená. Aj najväčší slovenský pivovar výrobu tohto piva „zabalil“. A bola to škoda, keďže jeho pšenica patrila k tomu lepšiemu z jeho produkcie. Ale nie o ňom je reč. My si dnes ochutnáme pšeničné pivo z remeselného pivovaru. Konkrétne, vyskúšame pivo z Donovalského pivovaru. Nesie meno Klajmber Dolný Jelenec.

Názov piva: Klajmber Dolný Jelenec

Pivovar: Donovalský pivovar

Druh piva: Weizen

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu: 4,2%

Zloženie: Uvedené, že obsahuje jačmenný a pšeničný slad.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili dve eurá.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká, jemná, purová. Vystúpala extrémne vysoko a pomaly padala.

Vôňa: Dominuje pšenica. Rozoznať môžete klinčeky, mandarínku i hrozno.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo prázdnejšie, keď ponúkne kombináciu mandarínky, klinčekov, banánov, hrozna i náznakov limetky. Koncovka je horkastá len jemne. Rezkosť je vysoká, čo ubližuje celkovej piteľnosti.

6.5/10

Zhrnutie

Ľahké a osviežujúce pivo, ktoré zabila vysoká rezkosť. Podľa všetkého pivo vo fľaši ešte pracovalo. My sme však pivo kúpili z chladiaceho boxu a tak sa k nemu aj staviame. Plusom je určite celkové vyskladanie, ktorému však chýba väčšia lahodnosť. Celkovo je tak pivo síce nadpriemerné, k väčšiemu zážitku však čo-to chýba, Zaujímavé by bolo, keby sme pivo porovnali s čapovanou verziou priamo v pivovare. Dnes je to za 6,5 bodu. Ale v pohode ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.67/10 (3 hodnotení)