Letné osvieženie z Holandska (Brouwerij Maximus Saison 5)

Brouwerij Maximus Saison 5

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme pivo z holandského pivovaru Brouwerij Maximus. Aj sme sa o ňom snažili čo-to zistiť, veľa sme si však nepomohli. Stránka pivovaru nemá anglickú mutáciu, tak sme sa museli trápiť s prekladom. Pivovar je celkom nový. Založili ho len v roku 2011 a ponúka viacero druhov piva. Pri našom nákupe v kórejských potravinách sme na jedno z nich natrafili. Nesie názov Saison 5. Už etiketa hovorí o tom, že by malo ísť o letné pivo. Tešíme sa.

Názov piva: Saison 5

Pivovar: Brouwerij Maximus

Druh piva: Saison

Krajina: Holandsko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 5,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena:  2,00 eura

Farba: Slamovo-oranžová.

Vôňa:  Veľmi príjemná. Pri prvom nadýchnutí cítite hlavne kvety. Vo vôni rozoznáte pomaranč, klinček, materinu dúšku i mandarínku.

Pena: Stredne hutná konzistencia postupne padala.

Chuť: Už úvod je prvá liga. Tóny sú hutné a ponúkajú príjemný zážitok. Ten je vystupňovaný v strede, kde vás čaká ovocné predstavenie.  Zachytíte tam pomelo, mandarínku, klinčeky, ale aj kvetinkové tóny. Koncovka je príjemne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Príjemné letné pivo. Ľahké, svieže a veľmi dobre piteľné. Už úvod je postavený vysoko a ďalší priebeh naň príjemne nadväzuje. Kvitujem hlavne stred, v ktorom nájdete tak ovocnú sviežosť aj kyslosť. Koncovka je horkastá. V závere cítite závan kvasiniek. Asi sa budem opakovať, ale príjemný zážitok. Také originálne spestrenie na leto. Dávam veľmi slušnú sedmičku.