Ležiak, ktorý si zaslúži pochvalu (Hellstork Hell Pils)

Ležiak, nemecký ležiak, Hellstork

Navariť dobrý, netradičný a čistý ležiak je veľké umenie. A špeciálne to platí aj pri minipivovaroch. Dnes vyskúšame pivo Hell Pils od Remeselného pivovaru Hellstork. Pivovar ho na svojej stránke predstavuje nasledovne: „Pustili sme sa do našej predstavy výčapného ležiaku. Nemecké chmele nesú ohromnú noblesu. Tá nám v Mníchove natoľko očarila, že sme sa nechali uniesť na tejto vlne a vytvorili náš German Pils. Jeho úspešného predchodcu Munich Helles sme tak posilnili, vyvážili a nachmelili. Toto pivo je určené na výčap primárne pre náš Hellstork Bar, prevádzky v okolí pivovaru, alebo prevádzky  s chladeným skladom na sudy.“

Názov piva: Hell Pils

Pivovar: Remeselný pivovar Hellstork

Druh piva: German Pils

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu: 4,4%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za pivo sme zaplatili niečo cez dve eurá. Objem fľaše je 0,33 litra.

Farba: Jantárová, pivo je kalné.

Pena: Šlahačková, vysoká. Vystúpala vysoko a pomaly padala.

Vôňa: Výrazne sladová. Rozoznáte med, karamel a jemne aj kvetinky.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo pôsobí prázdnejšie, zachytíte v ňom karamel i med. Citeľný je aj kvetinkový podmaz. Koncovka je výrazne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Toto pivo sa podarilo. Kategória ležiakov je pri malých pivovaroch veľká výzva. Nie každý ju dokáže vyrobiť tak, aby nemala „vady“. V tomto prípade však ide o výstavný kúsok. Pivo je netradičné, pekne vyskladané a netuctové. Hutnosť tónov je na obsah alkoholu príjemná. Plusom je aj vyššia horkosť. Korunou celého je piteľnosť. Aj preto dostáva za nás 7,5 bodu. Fajn kúsok, ktorý musíme pochváliť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6/10 (12 hodnotenie)