Poľský atak chmeľu bez zľutovania (Atak Chmielu)

Pinta Atak Chmielu

Prvý nástrel: Čo by ste si pomysleli, keď by ste v obchode našli pivo s názvom „Atak chmeľu“? Asi by ste očakávali horkastý masaker. Nám sa to páči, aj preto sme po pive s názvom Atak Chmielu siahli. Ide o poľské pivo z pivovaru Pinta. Ten patrí medzi remeselné pivovary, ktoré obohacujú poľskú ponuku. Pivo sme kúpili v poľskom supermarkete Delikatesy.

Názov piva: Atak Chmielu

Pivovar: Browar Pinta

Druh piva: American IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 15,1 %

Obsah alkoholu: 6,1 %

Zloženie: Voda, slad (Weyermann, Carahell, Carpalis), chmeľ (Citra, Simcoe, Cascade, Amarillo), kvasinky (Safale US-05).

Farba: Červeno – hnedá.

Vôňa: Dominujú v nej jahody. Zachytíte v nej aj grep, karamel či černice.

Pena: Jemná, dlho si nedržala tvar.

Chuť: Sladový úvod je postavený vysoko. Chute sú hutné a máte pocit, že pijete niečo poctivé. Stred priamo nadväzuje na úvod – dominujú v ňom jahodové, grepové a jemne aj karamelové tóny. Koncovka je útok chmeľu. Čakajte masaker, meno určite neklame.

8/10

Zhrnutie

Na toto pivo som sa tešil už pri nákupe v predajni. Aj preto boli očakávania vysoké. Pivo určite nesklamalo a určite patri medzi najlepšie, ktoré sme tu testovali. K dokonalosti mu však niečo chýba. V strede by som očakával väčší ohňostroj. Najmä ovocie mohlo byť hutnejšie. Ale to sú len také malé pripomienky pod čiarou. Pivo je výborné. Rezkosť, hutnosť chutí aj celkové dojmy sú na najvyššej úrovni. Vlastne v ňom nájdete lahodný sladový začiatok, mierne ovocné tóny aj chmeľový masaker na konci. Dávam osmičku. Ak budete mať možnosť ochutnať, siahnite po ňom.