Liberecký pokus konkurovať malým hráčom (Vratislavický Ale)

Konrad Vratislavický Ale

Prvý nástrel: Vrchne kvasené pivá len tak bežne v supermarkete nenájdete. Výnimkou sú možno pšeničné štýly, ale aj tie nemajú v obchode až také bohaté zastúpenie. A z veľkej miery to platí aj v Česku. Tam síce takéto pivo kúpite ľahšie, ale nie je to zvykom. Dnes si otestujeme pivo práve z tamojšieho trhu. Pôjde o kúsok s názvom Konrad Vratislavický Ale. Ide o vrchne kvasené tmavé pivo s vyšším obsahom alkoholu na úrovni 7 percent. Kúpili sme ho v Lidli.

Názov piva: Konrad Vratislavický Ale

Pivovar: Pivovar Liberec Vratislavice

Druh piva: Brown Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 7,0 %

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, upravený chmeľ, chmeľové produkty.

Cena: 2,49 eura (štvorbalenie)

Farba: Tmavo-hnedá.

Vôňa: Kombinácia karamelu, čokolády a jahôd.

Pena: Hutná konzistencia si tvar držala celkom dlho.

Chuť: Sladový úvod je vodovejší. Akoby ani nepatril k tomu, čo príde v strede. Tam to naplno rozpáli kombinácia karamelu, čokolády a alkoholu. Áno,ten je tu cítiť. Koncovka je chmeľové tornádo. K horkosti mám však výhrady.

5/10

Zhrnutie

Čo ja viem? Na stránke sme veľkými fanúšikmi pokusov a vrchne kvasených pív. Toto však má čo vylepšovať a hľadať ideálnu cestu. Dôvodov je viacero. Tóny sú úplne rozhádzané, pivo negraduje. V prvej polovici je výrazne sladkasté, poznačené vyšším obsahom alkoholu, koncovka je zase brutálne chmeľová. Horkosť mám rad, ale v tomto prípade tu podľa môjho názoru pomáhal chmeľový extrakt. Ale aby sme tu všetko nezhadzovali, kúsok je do istej miery spestrením. Ak to časom vyladia, môže to byť relevantné pivo. Rozmýšľal som nad celkovým hodnotením. Dávam päťku. Pokojne vyskúšajte a napíšte váš názor.