Podarená IPA zo Slavkova u Brna (Austerlitz IPA)

Prvý nástrel: Slavkovský pivovar, ktorý nájdete v Slavkove u Brna, otvorili v roku 2012. Pivovar nadviazal na tradíciu varenia zlatistého moku v tejto obci. Okrem klasických ležiakov uvádza na trh aj špeciály. Jeden z nich si dnes otestujeme. Nesie meno Austerlitz IPA. Pivovar ho charakterizuje nasledovne: „Austerlitz IPA je snáď hodnoverným ekvivalentom tohto zahraničného pivného fenoménu. Vo vôni dominuje citrusový tón s tropickým ovocím, egrešom a sladkou lesnou jahodou, ktorý strieda borovicová zemitosť zakončená ľahko pikantnějším charakterom. Vyvážená horkosť kulminuje s plnším telom a výdatne prekvapujúce piteľnosť.“

Názov piva: Austerlitz IPA

Pivovar: Slavkovský pivovar

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 14%

Obsah alkoholu:  5,8 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľové palety.

Cena: Pivo stálo 4,5 eura.

Farba: Medená, pivo je číre.

Pena: Jemná, smotanová. Vystúpala vysoko a pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia citrusového ovocia (červeného pomaranču, grepu), pomela, hrozienok i lesného ovocia.

Chuť: Sladový nástup je výrazný, v strede nájdete kombináciu citrusového (grep, limetka) a lesného ovocia). Koncovka je výrazne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Pekne iskrivé a zaujímavo vyskladané. Najvýraznejšia je kombinácia ovocného stredu a výrazne horkastého záveru. Sladová zložka je výraznejšia, kompenzuje ju však príjemne horkastý záver. Pivo je síce ťažšie, čo uberá na piteľnosti, celkovo však ide o podarený kúsok. Dávame sedem a pol bodu navyše.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.67/10 (3 hodnotení)