Liptovär mení majiteľa. Prichádza známe meno

Na trhu so slovenským remeselným pivom dochádza k zaujímavej akvizícii. Majiteľa mení Liptovär z Liptovského Mikuláša. Do pivovaru prichádza pomerne známe meno. Liptovského producenta zlatistého moku totiž kupuje Juraj Saktor, ktorý tento rok kúpil aj bratislavský pivovar U Ábela.

Expanzia

Odchod z pivovaru potvrdili včera (30. novembra) už bývalí majitelia Liptoväru. „S ťažkým srdiečkom, ale s vedomím nutnosti, sme teda spečatili naše pôsobenie v pivovare. Veríme, že naše rozhodnutie prispeje k jeho ďalšiemu rozvoju a rastu. Držíme palce novým vlastníkom a pivovaru len a len to najlepšie,“ uviedli na sociálnej sieti.

„Bývalí majitelia Liptoväru sa rozhodli predať a my kúpiť. Počnúc včerajškom sa stávame majiteľmi pivovaru,“ hovorí pre portál oPive.sk Juraj Saktor. Nešlo pritom o zmenu, ktorá by sa udiala z dňa na deň, rokovania prebiehali dlhšie.

„Pivovar sme už niekoľko mesiacov manažovali a riadili výrobu. Za ten čas sa nám úspešne podarilo skonsolidovať výrobné portfólio a rozširovať  počet odberných miest, v tomto smere by sme chceli pokračovať aj ďalej. Remeselné pivo patrí na každý stôl,“ vysvetľuje nový majiteľ.

Rozšírenie produkčných kapacít otvára skupine nové možnosti. „Našim cieľom bude rozvíjať značku a využívať synergický efekt, ktorý nám umožňuje dvojica našich pivovarov. Chceme variť kvalitné pivo a konkurovať sirupovým pivám z nadnárodných pivovarov,“ naznačuje Juraj Saktor.

Posledný nákup?

Zmena majiteľa by mala byť viditeľná pre bežných konzumentov už v najbližších týždňoch. „V blízkej  budúcnosti chystáme viacero noviniek či už z oblasti portfólia výroby, dizajnu značky a našich prevádzok,“ hovorí majiteľ.

Na slovenskom trhu nájdete viacero majiteľov, ktorí majú dvojicu pivovarov. Dvojičky tvoria napríklad Patrónsky a Dunajský pivovar, Bratislavský meštiansky pivovar na Drevenej a Dunajskej ulici či Starosloviensky a Svätojánsky pivovar. O ďalšom rozširovaní však nová pivovarská skupina neuvažuje. „Momentálne neuvažujeme nad tým, že by sme kúpili ďalší pivovar. Chceme sa zamerať na rozvoj našich prevádzok a posilňovať ich značky,“ prezrádza Juraj Saktor.

Zaujímavosťou je, že dnes už bývalí majitelia Liptoväru naznačili, že na trh môžu prísť s novým projektom. „Nie je vylúčené, že niekedy v budúcnosti ešte vyplávame na povrch s naším ďalším, podstatne skromnejším, dieťatkom,“ uviedli na sociálnej sieti.

Snímky: Liptovär