Pivovar Jama: Otvorili sme pivotéku a rokujeme s reťazcami

Jama Craft Brewery, pivo, čapované, reťazce, expanzia, pivotéka

Pivovar Jama Craft  Brewery ohlasuje viaceré pivné novinky. Producent piva, ktorý má svoje sídlo v Chorvátskom Grobe, otvoril vlastnú pivotéku a aktuálne rokujem aj s viacerými reťazcami. Cieľom oboch krokov je rozšíriť ponuku piva o ďalšie distribučné kanály.

Jama po novom aj v Senci

O seneckej „pivnej benzínke“ Beer Point sme písali koncom marca tohto roka. Napriek tomu, že už vtedy sa diskutovalo o budúcnosti podniku, majiteľ presviedčal, že chce pokračovať ďalej. Nestalo sa tak a pár týždňov po publikovaní článku pivotéku v tichosti zavreli.

Dnes je však opäť otvorená, keď zmenila majiteľa. Po novom ju prevádzkuje práve pivovar Jama Craft Brewery. „Prišla ponuka, tak sme to skúsili,“ hovorí pre portál oPive.sk Martin Lučko. Ten naznačil aj koncept, ktorý budú chcieť v Senci rozvíjať.

„Pivotéka bude zo začiatku ponúkať naše pivo balené vo fľašiach, päťlitrových súdkoch a plechovkách. Okrem toho budeme čapovať pivo aj do fliaš,“ naznačuje pivovarník a dodáva, že časom by sa do ponuky mali dostať aj pivá z iných pivovarov a v pláne je aj cider.

Rokovania s reťazcami

Martin rozmýšľa aj nad tým, ako by podnik v budúcnosti viac zviditeľnil či ďalej rozvíjal. „Je to malý priestor, veľa tam človek nevyčaruje. Možno časom zorganizujeme aj nejaké ochutnávky,“ hovorí majiteľ pivovaru i pivotéky.

Pivovar Jama sa nedávno zviditeľnila aj tým, že na trh uviedol aj prvé remeselné pivo zo slovenského minipivovaru plnené v plechovke. Vtedy išlo len o testovaciu výrobu, keďže pivovar sa rozhodoval, či si plničku nechá. „Plnička nám nakoniec zostala,“ konštatuje.

Práve s ňou súvisia aj ďalšie plány pivovaru do budúcna. „Zatiaľ ide na polovičný plyn, ale rokujeme okrem Yeme, kde pivo už predávame, aj s ďalším väčším reťazcom a jedným menším lokálnym reťazcom,“ prezrádza Martin Lučko.

Aj keď je predaj remeselného piva v reťazcoch v zahraničí bežný, u nás sa stále len rozbieha. Prvým priekopníkom bol v tomto smere Karpat. Aktuálne pivo v lokálnom reťazci predáva napríklad Stupavar.

Snímky: FB Jama Craft Brewery