Lochnesská príšera z Rakúska (Nessie Whisky Malt Red Beer)

Eggenberg Nessie

Prvý nástrel: Vynaliezavosť pivovarníkov niekedy nemá medze. Potvrdzuje to aj dnešný kúsok z rakúskeho pivovaru  Schloss Eggenberg. Ten pred pár rokmi uviedol na trh pivo s názvom Nessie. Zdá sa vám meno povedomé? Máte pravdu. Ide o meno Lochnesskej príšery. Pomenovanie je symbolické, keďže podobne ako príšera, aj nápoj whisky pochádzajú zo Škótska. A na túto krajinu nadväzuje aj rakúsky pivovar. Pripravil totiž pivo, ktoré je navarené zo špeciálneho sladu, ktorý sa používa na výrobu whisky. A tento svoj kúsok nazval aj podtitulom „Whisky medzi pivami“. Marketingovo celkom podarené, keďže pivo sa určite na regáloch odlíši od konkurencie. Uvidíme či aj chuťou.

Názov piva: Nessie Whisky Malt Red Beer

Pivovar: Brauerei Schloss Eggenberg

Druh piva: Amber Lager

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 5,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, chmeľový extrakt.

Cena: 1,55 eura v Rakúsku.

Farba: Medená, číra.

Vôňa: Výrazne karamelová. V závere cítite kvetinky.

Pena:  Zapenila, ale rýchlo padala.

Chuť: Úvod je postavený vysoko. Kto čaká, že gradácia príde v ďalšom priebehu, musí byť sklamaný. Tóny sa zmierňujú a pôsobia rozhádzane. V strede dominuje karamel, koncovka je horkastá mierne.

4/10

Zhrnutie

Sklamanie. Čakal som určite viac, ale tu svoju úlohu zohral asi marketing. Stávka na lochnesskú príšeru a whisky bola asi dobrá. Ale tam to asi aj končí. Pivo pôsobí neusporiadane, tóny vyskakujú a v závere som cítil aj istú pachuť. Aby som tu nebol len hejter, stred bol celkom príjemný. Aj rezkosť bola dobre nastavená. Celkovo mi však pivo nezapasovalo. Dávam štvorku.