O trochu viac divokejší „kyseláč“ (Mango-Piňa-Coco Sourus)

MadCat Mango-Piňa-Coco Sourus

História pivovaru MadCat je komplikovaná. Ešte v roku 2011 otvorili v bývalom hudobnom klube v Jihlave lokálny pivovar, ktorý niesol názov Radniční minipivovar. Produkcia pivovaru mala úspech a tak majiteľom nestačili kapacity. Rozhodli sa expandovať a vyhliadli si starý liehovar z roku 1912, ktorý sa nachádzal v obci Kamenica u Jihlavy.

V roku 2018 tam spustili výrobu a pivovaru dali meno MadCat. Práve z tohto pivovaru dnes ochutnáme kysleláč, ktorý nesie názov Mango-Piňa-Coco Sourus. Podľa pivovaru ide o ovocnú poctu Zdeňkovi Srstkovi. Ide o herca a kaskadéra, ktorý zomrel v roku 2019 vo veku 83 rokov.

Názov piva: Mango-Piňa-Coco Sourus

Pivovar: Madcat Craft Brewing

Druh piva: Sour

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, mango, ananás, kokos, upravený chmeľ.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 5,30 eura.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou. Pomaly padala.

Vôňa: Nevýrazná. Prítomné mango aj ananás.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť vysoká. V chuti kombinácia manga, ananásu, jemného kokosu. Kyslastá linka je výrazná, horkosť takmer nebadateľná.

6.5/10

Zhrnutie

Trocha divokejší kyseláč. Bolo cítiť, že vo fľaši pracoval, čo sa prejavilo na rezkosti. Kyslosť bola výraznejšia a potláčala tak ananás aj mango. Celkový dojem bol jemne nadpriemerný. Pivo bolo osviežujúce a iskrivé. Za nás to dnes stačilo na 6,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.5/10 (1 hodnotenie)