Majiteľ Richtára Jakuba otvoril v Bratislave ďalší podnik

Gallery Šenk, Richtár Jakub, Lazaretská, Bernard, pub

Jeden z najobľúbenejších bratislavských podnikov dostane súrodenca. Majiteľ Hostinca Richtár Jakub sa rozhodol, že otvorí ďalší pub. Na Lazaretskej ulici v Bratislave tak pribudol podnik Gallery Šenk.

Návrhy aj v minulosti

Ján Tribulík, ktorý stojí za pivovarom Richtár Jakub, už v minulosti naznačoval, že môže otvoriť aj druhý podnik. „Už to mohlo byť a možno aj bude. Ale to je vec náhody,“ uviedol v rozhovore pre portál oPive.sk vo februári tohto roka.

Vhodná príležitosť prišla na Lazaretskej ulici, kde otvorili tento týždeň podnik Gallery Šenk. A podľa čoho vznikol názov? „V dome na Lazaretskej ulici č. 27, kde sa Gallery Šenk nachádza, žil a tvoril akademický maliar Marián Prešnajder, ktorého niektoré diela sú v našich priestoroch vystavené,“ vysvetľuje na sociálnej sieti podnik.

Základom Bernard

„Základ pivnej ponuky bude tvoriť v tejto lokalite obľúbený pivovar Bernard. Samozrejmosťou budú dva špeciály z rôznych minipivovarov. Niekedy sa ukáže na výčape aj náš Jakub, prípadne iné domáce pivko z hostinca,“ uviedol pivovar.

Dvojička Hostinec Richtár Jakub – Gallery Šenk nebude jediná v Bratislave. Majitelia, ktorým sa v biznise darí, občas otvoria aj druhý podnik či dokonca pivovar. Najznámejšie sú napríklad dvojičky Ružinovský pivovar Komín – Mestský pivovar Alžbetka, Bratislavský meštiansky pivovar Drevená –  Bratislavský meštiansky pivovar Dunajská či Patrónsky a Dunajský pivovar.

Prečítajte si aj

Šéf Richtára Jakuba: Baví ma to, ale pivovar môžem kedykoľvek zavrieť

Snímka: FB Gellery Šenk