Malá „voltáž“, ale veľa pivnej muziky (Minimal)

Berhet, Pivovasky, Minimal, Low Alcohol IPA, test piva, recenzia piva

Kategória nízkoalkoholického piva nie je u nás, ale ani vo svete veľmi rozšírená. A možno je to aj škoda. Najmä v letných mesiacoch môže takéto pivo zaujať. Pred pár rokmi skúsil takéto pivo na trh ponúknuť košický Padre Brewing Company. Na poslednom Salóne sa obdobnou cestou vybral aj kočovný pivovar Berhet. Ten kúsok s názvom Minimal IPA navaril v kooperácii s poľským pivovarom Pivovsky. Boli sme na tento počin zvedaví a tak sme si zaobstarali fľašu aj na oficiálnu degustáciu.

Názov piva: Minimal – Low Alcohol IPA

Pivovar: Berhet a Pivovsky

Druh piva: Nízkoalkoholické pivo

Krajina: Slovensko/Poľsko

Stupňovitosť:

Obsah alkoholu: 1,0 %

Zloženie: Voda, slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili tri eurá.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Bola zložená z malých aj veľkých bubliniek.

Vôňa: Príjemná, citrusová. Rozoznať môžete kombináciu grepu, limetky i náznaku kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo prázdnejšie. Ponúkne kombináciu grepu, limetky, pomaranču i náznakov kvetiniek. Koncovka je výrazne horkastá. Rezkosť piva je vyššia.

8/10

Zhrnutie

Veľmi podarené pivo. Príjemne voňavé, osviežujúce a iskrivé. Pri nízkoalkoholických pivách je občas problémom taká kostrbatosť, nezaoblenosť tónov. V tomto prípade to však nepozorujeme. Pivo je príjemne lahodné a citrusové. Za nás je to slušná osmička. Pre nás veľké prekvapenie. Najmä v kontexte toho, že ide o nízkoalkoholické pivo. Príjemné spestrenie ponuky.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.56/10 (8 hodnotenie)