Nevýrazná pšenica z Hurbanova (Hurban Legend Pšeničné)

Pšeničné, Heineken, Hurban, Zlatý Bažant, Weizen,

Heineken Slovensko sa rozhodol vrátiť do svojej ponuky pšeničné pivo. To pred pár rokmi vyradil zo svojej ponuky. Dôvodom bol nezáujem kupujúcich. Zlatý Bažant Pšeničné bolo pritom celkom dobre zvládnuté pivo, ktoré malo svojich fanúšikov. Tentokrát však pivovar použil nový recept. Hovorí o studenom chmelení aj použití amerických chmeľov. Nesie názov Hurban Legend Pšeničné.

Názov piva: Hurban Legend Pšeničné

Pivovar: Heineken Slovensko

Druh piva: Weizen

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11,5 °

Obsah alkoholu: 4,9%

Zloženie: Voda, pšeničný, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 0,99 eura.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Šľahačkovitá, vysoká. Vystúpala vysoko a pomaly padala.

Vôňa: Nie je to typická pšenica. Dominuje „citrusová“ zložka, ktorá je podpisom chmeľov. Podľa vône by sme nerozoznali, že ide o pšenicu.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo prázdnejšie. Ponúka kombináciu mandarínok, grepu, náznakov klinčekov i limetky. Koncovka je horkastá len jemne.

5.5/10

Zhrnutie

Spomedzi troch pív z tejto série je pšenica jednoznačne najslabšia. Chýba jej to podstatné, čo má pšenica ponúknuť. Telo je príliš vodnaté a nevýrazné. Na to, že má toto pivo obsah alkoholu na úrovni 4,9 percent sú tóny prázdne. Na strane druhej, plusom je chmelenie, ktoré je cítiť hlavne vo vôni. Pivo môže nájsť fanúšikov len medzi fanúšikmi nevýrazných pív. Za nás 5,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4.5/10 (11 hodnotenie)