Ďalšie pivné mesto na mape? Pivovar pripravujú aj v Trebišove

Trebišove - pivovar

Ďalšie východoslovenské mesto pribudne na pivovarnícku mapu. Nový pivovar by totiž mal otvoriť svoje brány aj v Trebišove. Domáci si však budú musieť na svoje pivo počkať. Investor ešte len rozbieha všetky potrebné náležitosti.

Reštauračný pivovar

Nový pivovar by mal vyrásť na ulici M.R. Štefánika vedľa budovy poisťovne Allianz. Pozemok je nevyužívaný a investor aktuálne pripravuje všetky podklady. „Minulý týždeň sme prevzal projektovú dokumentáciu a pripravujeme stavebné povolenie,“ uviedol pre oPive.sk konateľ spoločnosti Rovena Marián Majovský.

Podľa jeho slov by pivovar mohol otvárať svoje brány o rok. Pôjde pritom o klasický reštauračný pivovar. Ďalšie podrobnosti však ešte nevedel konkretizovať. Výber technológie či nastavenie všetkých parametrov ešte budú dolaďovať.

Firma vznikla pred troma rokmi a zámer stavať pivovar v Trebišove podporil aj samotný štát. Ešte koncom minulého roka odklepol firme 200-tisíc eur Úrad podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu.

Bez konkurencie

Zaujímavosťou je, že firma krátko po pridelení nenávratnej dotácie menila majiteľa. Jediným spoločníkom je od konca novembra minulého roka česká spoločnosť Jakre two. Pozemky pritom vlastní ďalšia česká spoločnosť Karka two.

Obe firmy majú prepojenia na Slovákov a už názov napovedá, že majú k sebe blízko. Druhú firmu spomínali Hospodárske noviny v súvislosti s konkurzom podniku Chemko Strážske a v jej pozadí videli podnikateľa Branislava Prieložného.

Už teraz je isté, že pivovar by pôsobil v regióne, kde nie je remeselné pivo až tak doma. Najbližším pivovarom bol pivovar Vojčice, ten však medzičasom zatvorili.

V obdobných regiónoch tak musia malí producenti bojovať nielen s tým, že konzumenti nepoznajú pivo z malých pivovarov, ale aj konkurenciou veľkých hráčov. Tí dokážu konkurovať hlavne cenou. A práve tú, mnohí spotrebitelia reagujú senzitívne.

Prečítajte si aj

Na východe Slovenska v tichosti zatvorili pivovar Goliáš

Snímka: Google Street View