Trocha iná NEIPA „šmrcnutá“ šťavou z hrozna  (Riesling People)

Mikkeller - Riesling People

Dánsky pivovar Mikkeller môžeme považovať za otca všetkých kočovných pivovarov. Stojí za ním pekný príbeh. Dánsky učiteľ matematiky a fyziky Mikkel Borg Bjergsø spočiatku varieval pivo len pre svojich kamarátov. Rád pritom experimentoval a púšťal uzdu fantázie. Časom sa jeho koníček pretavil v tzv. kočovné varenie piva, keď pivo varil v rôznych pivovaroch nielen v Dánsku. V jeho ponuke nájdete experimenty aj klasiku. Cieľom je ukázať rozmanitosť pivného sveta. A nielen toho pivného. Pivo varí kočovne po celom svete.

Dnes ochutnáme pivo s názvom Riesling People. Bol n avarené v belgickom pivovare  De Proef Brouwerij. Ide o pivo štýlu New England IPA so šťavou Riesling z viníc pivovaru Mikkeller.

Názov piva: Riesling People

Pivovar: Mikkeller (navarené v De Proef Brouwerij)

Druh piva: New England IPA

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný, pšeničný a ražný slad, ovsené vločky, hroznová šťava, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,33 litra sme zaplatili necelé tri eura.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Stredne vysoká so šľahačkovitou konzistenciou.

Vôňa: Hrozno dominuje. Vôňa nie je intenzívna jemne zachytíte limetku aj kvetinové tóny.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia hrozna, limetky, pomaranču, marhúľ aj pomela. Horkosť je nevýrazná, v doznievaní cítite vínnu kyselinku.

7/10

Zhrnutie

Tak podľa etikety ide o štýl New England IPA, ale je to také zvláštne poňatie. Hroznová šťava je výrazná. Na strane druhej je pivo iskrivé, hutné a nekonvenčné. Je tu otázka, do akej miery vám sadne. U nás je to za sedmičku. Po remeselnej stránke je to ok, len ta kombinácia mohla byť iná. Ale je to len otázka preferencie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.8/10 (5 hodnotenie)