Milk Stout, ktorý má rád kokos aj čokoládu (Coconaut)

Coconaut – Coconut Chocolate Milk Stout

Kočovné pivovary sa stali na slovenskom trhu akýmsi fenoménom. Niektoré sa len objavia a opäť zmiznú, iné sú na trhu dlhšie a na ich krokoch vidieť, že to myslia o čosi vážnejšie. Do druhej skupiny by sme mohli zaradiť aj kočovný pivovar Beer Bros Craft Brewery. Kočovníci si zaslúžia pochvalu napríklad za prehľadnú stránku, na ktorej pekne pipisujú jednotlivé pivá. Okrem zloženia tam nájdete aj teplotu servírovania. Určite dobrý krok. Z ich ponuky dnes ochutnáme kúsok, ktorý nesie názov Coconaut – Coconut Chocolate Milk Stout. Pri jeho výrobe boli použití kakaové bôby aj kokos.

Názov piva: Coconaut – Coconut Chocolate Milk Stout

Pivovar: Beer Bros Craft Brewery

Druh piva: Milk Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 17°

Obsah alkoholu: 6,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, laktóza, kokos, kakaové bôby, granulovaný chmeľ, kvasinky vrchného kvasenia.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 5,99 eura.

Farba: Čierna.

Pena: Šľahačkovitá s pevnejšou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia čokolády, toastu, kávy aj náznakov kokosu.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť je jemne nižšia. V chuti prítomná mliečna čokoláda, toast, karamel, káva aj výraznejší kokos. Prítomná aj jemná kyselinka. Horkosť je jemná, doznievanie sladové.

7.5/10

Zhrnutie

Trochu nás prekvapilo, že telo nebolo až tak plné, ako sme čakali, ale to je asi najväčšia výhrada na začiatok. Toto pivo ponúka presne to, čo sľubuje od názvu – príjemnú kombináciu čokoládových a kokosových tónov, ktoré sú príjemne vyskladané. Pivo je lahodné a dobre piteľné. Vyšší obsah alkoholu až tak necítite a platí to aj o hutnosti tónov, ktoré mohli byť výraznejšie. Za nás 7,5 bodu. Body šli dole za jemnú kyselinku (vek?). Je to však podarené pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.88/10 (4 hodnotení)