Keď vám talianske pivo pripomína domovaričov (American Pale Ale)

Targer 2000 - Hip Hop – American Pale Ale

Taliansko nepatrí medzi tradičné pivné krajiny. Je to dané nielen históriou, ale aj silným postavením vína. Napriek tomu nájdete v krajine pivo z väčších aj menších pivovarov. Aj v Taliansku sa pred rokmi začali presadzovať vrchne kvasené pivá. Jedno z nich otestujeme nesie názov Hip Hop – American Pale Ale. Na trh ho uvádza spoločnosť Target 2000.

Ide o talianskeho dodávateľa pív. Firma pritom vlastní pivovar Amarcord a spolupracuje s poľským pivovarom Van Pur. Špecializuje sa pritom na výrobu pív privátnych značiek.

Názov piva: Hip Hop – American Pale Ale

Pivovar: Target 2000

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Taliansko

Stupňovitosť: 12,5°

Obsah alkoholu:  5,6%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Oranžovo-medená. Pivo je kalné.

Pena: Hutná so smotanovou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia pomarančov, grepu, marakuje aj pomela.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomarančov, marakuje aj jemných náznakov karamelu. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie citrusové s jemnými korenistými tónmi.

7.5/10

Zhrnutie

Iskrivé, ovocné a na obsah alkoholu hutné pitie. Baví hlavne ovocný rozmer. Ten cítite už vo vôni, ktorá korešponduje aj s chuťou. Je to také príjemné pitie, ktoré nám pripomína domovaričskú produkciu, ktorá je trochu drzejšia, menej uhladená. Za nás je to 7,5 bodu. Chutilo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (1 hodnotenie)