Tradičný pivovar dokáže navariť aj fajn vrchne kvasené pivo (Pale Ale) 

Mohrenbrauerei Vertriebs - Pale Ale

Pivovar Mohrenbrauerei Vertriebs založili ešte v roku 1843 v rakúskom meste Dornbirn neďaleko švajčiarskych hraníc. Ich produkcia prakticky v ničom nevybočovala z kategórie rakúskych priemyselných producentov piva. Zaujímavosťou môže byť aféra s logom pivovaru. V ňom sa nachádza čierna hlava, ktorá pripomína černocha. V médiách sa rozoberal možný rasistický podtón. Majitelia však poukázali na to, že ide o logo, ktoré sa dedí z generácie na generácie. Aj keď sa pivovar zviditeľnil ležiakmi, mi dnes ochutnáme vrchne kvasené pivo štýlu Pale Ale s názvom Pale Ale.

Názov piva: Pale Ale

Pivovar: Mohrenbrauerei Vertriebs

Druh piva: Pale Ale

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, chmeľ (Taurus, Mandarina Bavaria, Cascade na studené chmelenie), kvasinky.

Cena: Pivo bolo súčasťou adventného kalendára. Za 24 pív sme zaplatili 40 eur.

Farba: Oranžovo-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Jemná, šľahačkovitá. Rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia karamelu, lesného ovocia, čiernych ríbezlí i zemitých tónov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti nájdete karamel, zemité tóny, černice, čierne ríbezle aj náznaky kvetiniek. Horkosť je príjemná, nevýrazná. Doznievanie je jemne korenisté.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pitie. Pivo je príjemne ovocné, iskrivé a pekne zladené. Najmä spomínaná ovocná linka robí tento kúsok zaujímavým a piteľným. Určite to nie je žiadne „našľapané“ predstavenie, ale také pitie do pohody. Za nás slušná sedmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)