Test podpriemernej nemeckej „vody“ (Paulaner Münchner Hell)

Paulaner Munchener Hell

Prvý nástrel: Značka Paulener je pomerne známa. Ide o mníchovský pivovar, ktorý sa môže chváliť bohatou tradíciou. Založili ho už v roku 1634 mnísi, ktorí si varili pivo pre svoju potrebu. Postupne však rástol, opustil mníšsku tradíciu a dnes sa jeho produkcia pohybuje na úrovni jedného milióna hektolitrov ročne. Pivo tejto značky nájdete aj na Októberfeste. Pivovar sa totiž zaraďuje medzi výhradných dodávateľov piva na tomto podujatí. Dnes si otestujeme kúsok s názvom Münchner Hell.

Názov piva: Paulaner Münchner Hell

Pivovar: Paulaner Brauerei

Druh piva: Ležiak

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: Neuvedená (Niektoré stránky uvádzajú 11,5 %)

Obsah alkoholu: 4,9 %

Cena: Pivo sme kúpili v Rakúsku. Cena za pollitrovú fľašu bola 1,20 eura.

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Farba: Svetlo-žltá. Vábne veru nevyzerala.

Vôňa: Slad tu dominuje. Nič špeciálne.

Pena: Jemná konzistencia si dlho tvar nedržala.

Chuť: Úvod je slabučký. Ak čakáte, že to zvyšok piva vylepší, budete sklamaní. V bruchu piva totiž nájdete len medovú sladkosť. Na tú nadväzuje nevýrazná horkosť. Pivo je riadne vodnaté.

4/10

Zhrnutie

Žiadna sláva to nie je. Pivo je slabučké ako jarný vánok. Tóny sú akési plytké a v ústach vám po dopití zostáva sladkosť. Práve tá hrá v tomto kúsku prvú ligu. Plusom je určite piteľnosť. Viem si predstaviť, že na večernom posedení by to išlo jedna radosť. Ale pivo neponúka žiadny zážitok. Je to všedná šeď, príklad europiva. Výrazne vodnaté a bez charakteru. Dávam štvorku. Ani neskúšajte.