Na horúce leto je toto pivo fajn (Tropiko)

Tropiko – Mango Milkshake IPA

Dnes ochutnáme pivo, ktoré nesie názov Tropiko. Na svedomí ho má kočovný pivovar Berhet. Na etikete je uvedené, že ide o pivo štýlu Milkshake IPA. Pivovar predstavil tento kúsok nasledovne: „Vrchne kvasené, svetlé pivo v štýle India Pale Ale. Osviežujúca a sladšia chuť je vďaka laktóze a dužine z manga, ktorá vytvára kontrast k horkému základu piva. Vhodné na horúce letné dni.“

Všimli sme si však, že písmeno A bolo na etikete škrtnuté. A to nielen na našej fľaši, ale aj fľaši na stránke pivovaru. Kontaktovali sme aj pivovar, či ide o zámer. Podľa nich ide len o náhodnú chybu dátumovačky.

Názov piva: Tropiko – Mango Milkshake IPA

Pivovar: Berhet (neuvedené, kde to bolo navarené)

Druh piva: New England IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu: 4,3 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky, laktóza, dužina z manga.

Cena: Za fľašu s objemom 0, 5 litra sme zaplatili 3,29 eura.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je zahmlené.

Pena: Jemná so šľahačkovitou konzistenciou. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia manga, grepu, pomela, ananásu i pomaranču.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne pod normál. V chuti vystupuje kombinácia manga, pomaranču, grepu, pomela, ananásu, limetky aj náznakov kvetiniek. Horkosť je jemná, doznievanie jemne ovocné. Jemné náznaky oxidácie.

6.5/10

Zhrnutie

Nie je to zlé pivo, ale ani ničím ohurujúce. Začnime plusmi. Pivo je iskrivé a osviežujúce. Ovocie pekne zapasovalo. K dokonalosti chýba väčšia čistota tónov, uhladenosť aj viac džúsovosti. Za nás je to 6,5 bodu. Na leto je toto pivo fajn.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.64/10 (7 hodnotenie)