Kde vás pivo vyjde celý majetok? Pozrite si rebríček cien piva

Najdrahšie pivo

Frflete nad tým, že je u nás pivo drahé? Tak by ste asi na pivný záťah nemali cestovať do Kataru. Podľa rebríčka americkej finančnej spoločnosti  Expensivity je práve v tejto krajine pivo najdrahšie na svete.

Daň za hriech

Spoločnosť vydala publikáciu World Beer Index 2021. Tá mapovala ceny piva v podnikoch aj v supermarketoch v piatich desiatkach krajín po celom svete. „Vzhľadom k tomu, že prieskum prebiehal v januári tohto roku, zameral sa na ceny pív vo fľašiach či plechovkách. Neporovnávali sa ceny čapovaných pív v reštauráciách či hoteloch, a to vzhľadom k prebiehajúcim opatreniam a uzáverám, “ uviedol pre iDnes.cz Luke Doyle z marketingového tímu spoločnosti Expensivity.

Prieskum si všímal nielen ceny, ale aj ich spotrebu. Za pivo v katarskom supermarkete zaplatíte v priemere viac ako deväť dolárov. Táto cena je ovplyvnená tzv. daňou za hriech, ktorou sú zaťažené nielen alkoholické nápoje, ale aj tabakové výrobky či produkty poškodzujúce zdravie či prírodu.

V rebríčku aj Česi

Naopak, najlacnejšie pivo kúpite v Juhoafrickej republike, Ukrajine a v Argentíne.  Ceny piva na Slovensku neboli mapované. Analytici sa však pozreli na cenovky v susednom Česku. Pivo u našich susedov je desiate najlacnejšie vo svete.

Pozrite si kompletné výsledky prieskumu.

Prečítajte si aj

Najdrahšie pivo na trhu? Radler z veľkého pivovaru

Obrázok od Andreluiz Cunha z Pixabay