Najdrahšie pivo sveta? Tesla začala predávať GigaBier

Tesla - pivo GigaBier

Na pivný trh vstúpil v uplynulých dňoch nový hráč. Pivo totiž začal predávať aj americký producent elektormobilov Tesla. Firma, ktorej hlavným predstaviteľom je Elon Musk, vsádza hlavne na marketing. Aj preto sa jej pivo zaradilo medzi najdrahšie na svete.

Spestrenie ponuky

Niekedy nie je dôležité čo predávate, ale pod akou značkou to predávate. Jedným z najlepších príkladov je spoločnosť Tesla. Aj keď tá sa špecializuje na výrobu elektrických áut, pravidelne do svojej ponuky zaraďuje aj limitované produkty z rôznych odvetví.

Jedným z nich sa v uplynulých dňoch stalo pivo. Nesie názov GigaBier a spoločnosť ho predstavuje nasledovne: „Tesla GigaBier je navrhnutý tak, aby pripomínal Cybertruck a zároveň ctil 500-ročnú tradíciu nemeckého pivovarníctva Reinheitsgebot.“

Pivovar pritom vsadil na pivný štýl, ktorý je najrozšírenejší na svete. „Vychutnajte si túto limitovanú edíciu plzenského piva uvareného v Berlíne z našej exkluzívnej odrody Cyberchmele s tónmi citrusov, bergamotu a sladkého ovocia,“ píše Tesla. Obsah alkoholu piva sa pohybuje na úrovni piatich percent.

Najdrahšie pivo na svete

Pivo je zatiaľ určené len pre európsky trh a predáva sa len v trojbalení. To obsahuje tri čierny fľašiach s vodoznakom Giga. Každá fľaša má objem alkoholu 0,33 litra. Pivo bolo podľa Tesly navarené v Nemecku, keď bola podľa pivovaru použitá technológia „cyberhops“

A teraz sa dostávame k tomu najlepšiemu. Predajná cena trojbalenia je 89 eur. Jedna tretinková fľaša tak vyjde na necelých 30 eur. Ide tak o jedno z najdrahších pív na svete. Ak prihliadneme na to, že ide o „klasický ležiak“, môžete toto pivo pokojne označiť za najdrahšie  a najpreceňovanejšie pivo na svete.

Výrobcom a distribútorom piva je spoločnosť BrouwUnie. Firma sa zameriava na produkciu remeselných pív v malých sériách. Zaujímavosťou je, že stránka Tesly ponúka pri predaji aj českú mutáciu, slovenskú však nie.  Českí priaznivci si môžu pivo kúpiť za 2111 českých korún.

Prečítajte si aj

Pivný biznis má nového hráča. Britskú kráľovnú Alžbetu II.

Snímka: Tesla