Pivný biznis má nového hráča. Britskú kráľovnú Alžbetu II.

Britská kráľovná Alžbeta II

Že je pivo jedným z najobľúbenejších nápojov na svete asi netreba opakovať. Tento nápoj je obľúbený po celom svete a nie je prekvapením, že ho chcú ponúkať aj známe osobnosti. Medzi ne sa najnovšie zaradila aj britská kráľovná Alžbeta II.

Dvojica pív

Ako informovali britský denník  Independent, na trhu sa tento týždeň objavila dvojica pív, ktoré uviedol Sandringham Estate. Ide o vidiecku usadlosť, ktorej majiteľom je práve kráľovská rodina. Konkrétne predstavili pivá Best Bitter a Golden IPA.

Kým prvé pivo má obsah alkoholu na úrovni 4,3 percenta, IPA je o niečo silnejšia, keď má päť percent alkoholu. Pri výrobe oboch pív bol použitý jačmeň, ktorý bol zozbieraný z kráľovskej usadlosti. Pivo pritom nevarila usadlosť, nechala si ho uvariť v miestnom pivovare Barsham Brewery.

Nejde pritom o snahu predávať pivo vo veľkom. Obe verzie zlatistého moku sa budú predávať v obchode so suvenírmi v rámci komplexu Sandringham Estate. Cena za pollitrovú fľašu je stanovená na necelé štyri libry.

Aj gin či whisky

Nejde pritom o prvý alkohol, ktorý dostal kráľovskú pečiatku. Už skôr kráľovská rodina uviedla do predaja gin, whisky a dokonca aj sekt. Samotná kráľovná má v obľube hlavne gin a francúzske víno Dubonnet.

Aké sú odozvy na toto pivo zatiaľ nevieme, keďže je v predaji len pár dní. Podobne kroky sú však bežné a ich cieľ je jediný – vyťažiť z popularity a vytvoriť produkt lákajúci hlavné fanúšikov či zberateľov. V tomto prípade ide o zaujímavosť či doplnkový predaj.

Prečítajte si aj

Od Corony po Lövenbrau. Ako sa pivovary pripravili na historický biznis

Snímky: Wikipedia/Iain Cameron a Sandringham