Fajn kúsok z Rožňavy. Aj slaninka, aj pikantné tóny (Pyroman)

Kaltenecker - Pyroman

Po dlhšom čase sa opäť vraciame k pivu z ponuky rožňavského pivovaru Kaltenecker. Zaujalo nás totiž ich pivo s názvom Pyroman. Nejde o žiadnu novinku. Pivo s týmto názvom sa objavilo v ponuke pivovaru už pred rokmi. Vtedy išlo o spoluprácu s maďarským pivovarom Rothbeer Brewery.

Tentokrát nie je o ňom na etikete žiadna zmienka. Pivo charakterizuje pivovar nasledovne:  „Pivo Pyroman je z kategórie Rauchporter, teda údený Porter. Vyniká tmavohnedou farbou, vo vôni nájdeme údené tóny po nadymenom slade, ako je údená klobása, údený syr alebo údená šunka. V chuti je údená chuť tiež výrazná, horkosť piva je jemná, jednotlivé zložky sa dopĺňajú do harmonického celku.“

Názov piva: Pyroman

Pivovar: Pivovar Kaltenecker

Druh piva: Rauch Porter

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 18°

Obsah alkoholu: 8,0 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,49 eura.

Farba: Tmavo-hnedá.

Pena: Jemná, stredne vysoká. Dlho si tvar nedržala.

Vôňa: Slaninka je cítiť. Okrem nej čokolády, toast či náznaky kávy.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia tmavej čokolády, toastu, slaninky aj náznakov kávy. Horkosť je výraznejšia, doznievanie pikantné a alkoholovo hrejivé.

7/10

Zhrnutie

Ponúkne to aj slaninku, aj sladové a pikantné tóny, ale aj tak to nie je naplno využitý potenciál.  Od daného stupňa alkoholu sme očakávali väčšiu a hutnejšou nálož. Alkohol je síce schovaný, tóny na uzde. Pivo sa pije dobre a je vyskladané tak, že neurazí. Za nás je to silná sedmička. Prečo nie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.63/10 (4 hodnotení)