Najprv pokoj a potom víchrica horkosti  (British Clipper IPA)

British Clipper IPA

Prvý nástrel: Kategória privátne pivo nemá najlepšie meno. Často je to spôsobené tým, že reťazce idú po cene a nechávajú si variť také pivo, aby na ňom dokázali zarobiť. Dnes si také jedno pivo otestujeme. Kúpili sme ho v reťazci Marks & Spencer. Ten má vo svojej ponuke viacero kúskov. Dnes si posvietime na pivo s názvom British Clipper IPA.  To varí pre reťazec pivovar Meantime Brewing Company. Je to pomerne mladý pivovar, keď bol založený v roku 2000. Od mája tohto roku je v rukách skupiny SABMiller, ktorá ovláda aj slovenský pivovar vo Veľkom Šariši.

Názov piva: British Clipper IPA

Pivovar: Meantime Brewing Company

Druh piva: IPA

Krajina: Veľká Británia

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 6,0 %

Zloženie: Voda, sladový jačmeň, pivovarské kvasnice, cukor, upravený chmeľ.

Cena: 2,89 eura

Farba: Červenkastá.

Vôňa: Výrazne ovocná. Cítim hlavne grep, ale aj bázu či hrozno.

Pena: Hutná, smotanová konzistencia.

Chuť: Úvod je slabší, povedal by som vodovejší. Tóny sa však postupne stupňujú a naplno vyznejú až niekoľko sekúnd po dopití. Práve vtedy prichádza horkosť, ktorá je pomerne intenzívna.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Prvý dojem však nebol najlepší. Slabý nábeh sladových tónov v úvode nebol najlepšou vizitkou. Stred to mierne vylepšuje. Zachytíte v ňom ovocné tóny grepu i hrozna. Koncovka najprv prehrmí a až potom príde horkastá víchrica. Čo sa týka hutností tónov, tie majú čo dohánať. Pivo má však príjemnú gradáciu a prekvapí. Rozhodujem sa medzi šestkou a sedmičkou. Dávam vyššiu známku. Možno subjektívne. Možno, keby som tento kúsok hodnotil zajtra, známka by bola nižšia. Ale o tom sú naše recenzie.