Najväčší slovenský pivovar hlási veľkú zmenu. Má nového riaditeľa

Luis Prata

Najväčší slovenský pivovar Heineken Slovensko ohlasuje veľkú zmenu. Po necelých piatich rokoch sa vo vedení spoločnosti dejú personálne zmeny na najvyššej pozícii. Od 1. júla vystriedal Reného Kruijta na mieste generálneho riaditeľa jeho nástupca z Portugalska, Luis Prata.

Nové výzvy

Pod vedením nového riaditeľa bude pivovar pokračovať v jej transformácii, posilňovať portfólio značiek a vedúcu pozíciu na trhu, ale aj pokračovať v implementácii stratégie Heineken Evergreen.

Luis Prata prichádza na čelo Heinekenu Slovensko s 30-ročnými skúsenosťami z FMCG segmentu (rýchloobrátkový spotrebný tovar). V spoločnosti pôsobí od roku 2010 a od roku 2019 viedol jamajský pivovar Red Stripe počas obdobia jeho transformácie pričom úspešne realizoval množstvo projektov, ktoré zlepšili celkovú výkonnosť spoločnosti.

René Kruijt odchádza zo spoločnosti Heineken po 38 rokoch, keď v skupine pôsobil od roku 1985 a svojimi znalosťami prispel k rozvoju spoločnosti v Holandsku a na viacerých exportných trhoch v Afrike.

Spätý so Slovenskom

Na Slovensku Kruijt pôsobil prvýkrát od roku 2001 ako obchodný riaditeľ, kedy prispel k vybudovaniu siete veľkoobchodných partnerov a profesionálneho tímu pre kľúčových zákazníkov so starostlivosťou o rastúce medzinárodné obchodné reťazce.

Po troch rokoch na Slovensku, od roku 2004 do 2018, pôsobil v Rwande, Egypte, Suriname a Kongu. Na Slovensko sa opäť vrátil začiatkom roka 2019 odkedy viedol slovenskú pobočku a prispel k posunu v oblasti ľudských zdrojov a bezpečnosti ako aj agendy, ktorá súvisí s budovaním spolupráce v krajinách V3 (Slovensko, Česko, Maďarsko).

Prečítajte si aj

Heineken: Na rok 2023 pripravujeme ďalšie novinky