Päť článkov o pive, ktoré nás v 16. týždni zaujali

Noviny

Aj keď by sme chceli, nedokážeme pokrývať celé pivné dianie na Slovensku a v Čechách. Aj preto pre vás budeme viac-menej pravidelne prinášať výber piatich článkov, ktoré nás počas uplynulého týždňa zaujali.

Výročie Budějovického Budvaru
Pred 120 rokmi založili v Českých Budejoviciach tamojší kultový pivovar. Spomínané okrúhle výročie oslávili na juhu Čiech tento týždeň. Na jeho začiatku pritom stála otázka, prečo si Česi nemôžu variť vlastné domáce pivo. Výsledok bol jasný a pijeme ho dodnes. Zaujímavý článok o histórii Budvaru si prečítate na stránkach iDnes.cz.

Maturita z piva v Trnave
Zaujímavé PR si zaplatil hurbanovský Heineken. Na trnavskej Súkromnej strednej odbornej škole (SSOŠ) Gos-SK zaviedol program Sedem chutí piva. Je vám toto pomenovanie známe? Samozrejme. Rovnaké meno má škatuľa pív s pivami od Heinekenu. Riaditeľka školy pre média ochotne rozprávala o priaznivom vplyve programu na budúcich kuchárov a čašníkov. O tom, akou sumou pivovar školu zasponzoroval však nepovedala nič. Článok na  TVnoviny.sk preto čítajte s nadhľadom.

Konečne praktická reklama
Dánska značka Carlsberg predstavila netradične poňatú reklamu na svoj produkt. Odhalila bilboard, ktorý pivo nielen zobrazuje, ale umožňuje záujemcom aj ponúkaný produkt ochutnať. Že sa našlo pár záujemcov, hádam ani netreba hovoriť. Nápad si môžete pozrieť na stránke Medialne.sk.

Biskupstvo otvorí pivovar
Na českej pivnej mape pribudne nový pivovar. Nebolo by na tom nič čudné, veď pivovarov v Česku rekordne rýchlo pribúda. Jeden však bude mať špeciálneho majiteľa. V Litoměřicích však vlastné pivo chce variť tamojšie biskupstvo. Pivovar chce otvoriť už koncom leta a špecializovať sa chce najmä na ležiaky. Viac sa dočítate na stránkach Lidovky.cz.

Putovanie pivným Českom
Zaujímavé čítanie nájdete na stránkach Pivni.info. Tentokrát sa autori pozreli do minipivovaru Chalupníkv Perštejna tiež brnenského podniku Zelená Kočka. Viac o putovaní sa dočítate v článku s názvom Pracovní pivo.