Naozaj čakal slovenský pivný trh na toto pivo? (Tiger)

Pri nedávnom nákupe sme v Kauflande natrafili na pivo Tiger. Nie, nebola to pre nás nejaká nová značka. Len nás zaujalo, že sa toto pivo známe z Ázie začalo predávať vo fľašiach aj v supermerkete. Ide o ležiak, ktorého rodnou krajinou je Singapur. Pohľad na prilepenú etiketu nás pritom prekvapil. Jeho dovozcom do slovenských obchodov sa stal najväčší slovenský pivovar – Heineken Slovensko.

Zaujímavé je, že to urobil celkom v tichosti. Nevydali k tomu ani tlačovú správu a značku neuvádzajú ani na oficiálnej internetovej stránke. Na Slovensko sa pritom nedovážajú len fľašky. Na toto pivo začala lákať aj Medusa do svojich klubovní. Tento ležiak predstavuje nasledovne: „Svetoznámy svetlý ležiak preslávený vďaka svojej intenzívnej, osviežujúcej plnej chuti a kvalite. Tiger prechádza prísnym procesom varenia (viac ako 500 hodín) a využíva len tie najkvalitnejšie suroviny z Austrálie a Európy.“

Ani zmienka o tom, že ide o ázijské pivo. Inak „slovenská“ verzia sa nevarila v Ázii. Podľa etikety na fľaši ju navarili v Holandsku.

Názov piva: Tiger

Pivovar: Heineken Brouwerrijen

Druh piva: Ležiak

Krajina: Holandsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, cukor, chmeľový extrakt.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 1,69 eura.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je číre.

Pena: Jemná konzistencia. Rýchlo padala.

Vôňa: Sladová, jemné náznaky medu a citrusových tónov.

Chuť: Stredná plnosť, vyššia rezkosť. V chuti sa prelínajú sladové tóny s náznakmi medu, karamelu i masielka. Doznievanie je jemne horkasté so sladovým podtónom.

4.5/10

Zhrnutie

Čo dodať. Ak ste niekedy pili ázijské ležiaky, toto je jeden z nich. Všetko uhladené, jemné a nevýrazné. Akoby len náznakmi ukázalo, čo by v ležiaku (alebo aj v pive ako takom) malo byť. V tomto prípade je to žalostne málo. Za nás 4,5 bodu. Nie, toto nemôže mať na Slovensku úspech. Či máte iný názor?

Sending
Hodnotenie čitateľov
3.8/10 (20 hodnotenie)