Poľské pivo ako z „partesu“. Radosť hodnotiť takéto kúsky (Portland)

Pinta - Portland

Poľský pivovar Browar Pinta vzišiel z domovaričov a stal sa jedným z najvýraznejších predstaviteľov poľskej remeselnej revolúcie. Založili ho v roku 2011 a za vyše desaťročie  svojej existencie získal množstvo ocenení. Na tamojší trh priniesol nekonvenčnosť a iný pohľad na pivo. Po rokoch, keď varil kočovne, sa rozhodol usadiť. Dnes ochutnáme kúsok, ktorý nesie názov Portland. Ten vychádza zo série pív, ktoré sú venované inému regiónu. V tomto prípade ide o štýl Imperial IPA.

Názov piva: Hazy Discovery – Portland – Non – Stop Dry Hopped DIPA

Pivovar: Browar Pinta

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 20°

Obsah alkoholu:  8,1%

Zloženie: Voda, jačmenný, pšeničný a ovsený slad, vločky ovsa, chmeľ (El Dorado), Azacca.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili v prepočte tri eurá.

Farba: Oranžovo-žltá.

Pena: Vysoká, nadýchaná so smotanovou štruktúrou. Len pomaly a padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, marakuje, pomela, ananásu aj pomarančov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia marakuje, pomela, ananásu, prezretých broskýň aj pomarančov či grepu. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie ovocno-sladkasté.

8.5/10

Zhrnutie

Pivo ako z partesu. Hutné, iskrivé a na obsah alkoholu aj dobre piteľné. Kvitujeme hlavne ovocnú nálož, ktorú tento kúsok ponúka. V každom kúsku môžete zachytiť ďalší rozmer. Alkohol je jemne cítiť, ale nie je to nič strašné. Naopak, celkové vyznenie je výborné. Aj preto je to za nás 8,5 bodu. Radosť takéto pivo piť i testovať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.33/10 (3 hodnotení)