Muttermilch Vienna Brewery je remeselný pivovar so sídlom vo Viedni v Rakúsku, ktorý vznikol v roku 2017. Prevádzka sa netradične ukrýva priamo v suteréne známeho obchodu s remeselným pivom BeerLovers na ulici Gumpendorfer Straße. Mutter Milch sa špecializuje najmä na výrobu vrchne kvasených pív. Jedno z nich dnes otestujeme, ide o ich interpretáciu štýlu India Pale Ale, ktorá nesie meno Indira Blondi.
Názov piva: Indira Blondi
Pivovar: Muttermilch Vienna Brewery
Druh piva: India Pale Ale
Krajina: Rakúsko
Stupňovitosť: 13,9°
Obsah alkoholu: 6 %
Zloženie: Voda, jačmenný slad, ovsené vločky, chmeľ, kvasnice, pomarančová kôra.
Cena: Pivo sme dostali darom.
Farba: Tmavožltá, pivo je kalné.
Pena: Vysoká s hutnou smotanovou štruktúrou.
Vôňa: Jemná, nevýrazná. Náznaky pomarančov, ríbezlí aj limety.
Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomarančov aj náznakov pripálenej hrianky a ríbezlí. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie ovocno-korenisté.
Zhrnutie
Asi sme čakali viac. Pivo aj jemne zaiskrí, aj sa celkom dobre pije, ale za predlohou štýlu zaostáva. Či vo vôni, v chuti aj celkovom prevedení. Ako keby ste pili len tieň toho, čo by ste mali. Vo výsledku je to slabšia šestka. Taká supermarketová IPA.


