Náš Heineken napodobní Prazdroj. Pustí k sebe turistov

Heineken, Budova, Pivovar

V Plzni je z toho veľká atrakcia. Tamojší pivovar Plzeňský Prazdroj umožňuje fanúšikom už niekoľko rokov nazrieť do niektorých častí výroby. Aby toho nebolo málo, na západe Čiech vybudovali pri kultovom pivovare aj múzeum. A záujem láme rekordy. Možno aj týmto sa nechali inšpirovať v Hurbanove, kde sídli najväčší slovenský pivovar Heineken Slovensko. Po novom chcú na pravidelnej báze lákať turistov aj na vyhliadkové exkurzie do výroby.

Pivovar púšťal k sebe návštevníkov počas dní otvorených dverí, po novom sa má z prehliadky stať pravidelná atrakcia. „Od konca júla je v pivovare Hurbanovo dostupná interaktívna prehliadková trasa Hurbanovská pivná cesta, ktorá zaujímavou formou priblíži históriu a súčasnosť výroby piva u nás,“ informuje pivovar. V Hurbanove hovoria o tom, že zaznamenávali pravidelné požiadavky na exkurzie. „Prehliadky nášho výrobného závodu boli v minulosti vyhľadávanou súčasťou mestských slávností v Hurbanove, ako aj nášho Dňa otvorených dverí. Práve tieto podujatia, ako aj mnohé požiadavky na exkurzie v pivovare nás presvedčili, že vybudovať zaujímavú prehliadkovú trasu dostupnú širokej verejnosti počas celého roka skutočne dáva zmysel,“ hovorí Hana Šimková, manažérka korporátnych vzťahov spoločnosti Heineken Slovensko.

Sprevádzať pivnou cestou by mal dlhoročný obchodný sládok pivovaru Karol France. Kým však v Plzni máte možnosť navštíviť pivovar počas celého týždňa, v Hurbanove pre túto možnosť vyčlenia len dve stredy v kalendárnom mesiaci. „V rámci jedného dňa sa uskutočnia dve prehliadky pivovaru – dopoludnia a popoludní, pričom celkové trvanie prehliadky je približne 90 minút. Na návštevu je potrebné sa vopred registrovať prostredníctvom online formulára na internetovej stránke,“ vysvetľuje pivovar. Základné vstupné je tri eurá pre dospelú osobu, a zahŕňa aj ochutnávku piva so sládkom v závere prehliadkovej trasy.

Kým slovenský Heineken pristúpil k takejto možnosti len teraz, jeho sesterské pivovary v Brne, Veľkom Březne a Krušoviciach ponúkajú prehliadky už niekoľko rokov. V Česku sú pritom takéto exkurzie mimoriadne vyhľadávané. Už spomínaný Plzeňský Prazdroj zaznamenal vlani rekord. Jeho brány navštívilo 882-tisíc turistov. Len pre zaujímavosť, pivovar Velkopopovický Kozel navštívilo vo Velkých Popoviciach 88-tisíc turistov. Pivovar Radegast zase vlani prilákal 44-tisíc turistov.

Snímka: Heineken Slovensko