NEIPA, ktorá bodovala na súťaži (Tropical Bitch)

Tropical Bitch, NEIPA, IPA, Partizán Brewery

Pivo z domácich pivovarov na našej stránke netestujeme často. Ale ak nás nejaký domáci pivovar, ktorý už varí nejaký ten piatok osloví, nemáme s tým problém. Tak to bolo aj v prípade domáceho pivovaru Partizán Brewery. Ten sme predstavili včera, dnes ochutnáme pivo s názvom Tropical Bitch (názov necháme bez preloženia 🙂 ). Ide o štýl NEIPA, s ktorým Trnavskom hrncovare obsadil vo svojej kategórii tretie miesto.

Názov piva: Tropical Bitch

Pivovar: Partizán Brewery Bratislava

Druh piva: NEIPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 6,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, obilninové vločky, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme na otestovanie dostali od domovariča.

Farba: Hnedasto-oranžová. Pivo je výrazne kalné.

Pena: Hutná, smotanová a vysoká. Dlho si držala tvar a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, manga, ananásu i ríbezlí.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu karamelu, grepu, pomarančov, manga i ríbezlí. Koncovka je horkastá.

7/10

Zhrnutie

Fajn kúsok. Začnime plusmi. Vôňa a konzistencia piva sú v štýle. Už privoňanie ukazuje ovocné rozmery tohto kúsku a z časti sa to napĺňa aj pri ochutnaní. Z časti preto, že pivu chýba viac lahodnosti a uhladenosti. Ovocnosť tak nie je až taká výrazná. Karamelovejšia zložka je v prevahe. Pivo však nemá žiadnu „vadu“. Je remeselne neuhladené a ak by sme toto pili od profesionálneho pivovaru, nemali by sme s tým problém. Určite tento kúsok prekonáva aj tie, ktoré sú bežne v predaji. Za nás je to sedem bodov. Palec hore.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.25/10 (4 hodnotení)