Ako sme recenziu tohto piva na dvakrát robili (Stela)

KGB - Stela

Musíme sa priznať, že takúto situáciu sme ešte nezažili. Pred pár dňami sme zverejnili recenziu piva Stela (už je upravená so správnou fotkou), ktoré nám na testovanie poslal kočovný pivovar KGB. Pár hodín po uverejnení sa nám ozval sládok pivovaru s tým, že recenzia piva mu nesedí, že jeho pivo chutilo inak. Dokonca si myslel, že sme si poplietli fľaše a priradili zlú recenziu.

Nás to ani nenapadlo, keďže sme otestovali len jedno z dvoch pív, ktoré nám poslal. Rýchlo sme sa pustili do recenzie druhej fľaše a zistili sme, že popis, ktorý nám poslal pivovar sedí na toto pivo. Ako sa veľmi rýchlo ukázalo, v pivovare zamenili etikety.

Nič strašne sa nestalo, v remeselnej výrobe sa to stať môže. Navyše, išlo o podobné štýly s tým, že Mandarina bolo výraznejšie chmelené Pale Ale. A tak dnes prinášame recenziu piva Stela opäť. Tentokrát ide o skutočnú Stelu.

Názov piva: Stela – India Pale Ale 13,5°

Pivovar: Remeselný pivovar KGB

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13,5°

Obsah alkoholu: 5,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo nám poslal na otestovanie samotný pivovar.

Farba: Svetlo-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Stredne vysoká so smotanovou konzistenciou.

Vôňa: Kombinácia ríbezlí, prezretých marhúľ, broskýň aj náznakov banánu.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia ríbezlí, prezretých marhúľ, broskýň, hrozna aj náznakov karamelu, pomela či banánov. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie jemne zemité s pikantnou stopou.

7.5/10

Zhrnutie

Trocha iné poňatie štýlu IPA, ale aj toto pivo ukazuje, ako môže byť výsledok pestrý a nezvyčajný. V tomto smere zaujme kombinácia ovocných chutí ako marhule, broskyne či ríbezlí. Nám to zapasovalo. Remeselne je pivo spravené výborne. Za nás je to 7,5 bodu. Pokojne ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.67/10 (3 hodnotení)