NEIPA, ktorej ubrali na „voltáži“ (Small Haze)

Small Haze, Zichovec, NEIPA, Session NEIPA, české pivo, recenzia, test piva

Ak by sme mali vytvoriť rebríček najlepších českých pivovarov, Zichovec by v ňom asi nechýbal. Česi uvádzajú na trh pravidelne pivá, ktoré vybočujú z ponuky. Samotný pivovar založili v roku 2012. Už po krátkom čase majitelia prišli na to, že kapacita, ktorá sa pohybovala na úrovni 850 hektolitrov piva ročne, im nebude stačiť. A tak sa rozhodli výrobu rozšíriť. Aj tento krok im umožnil expandovať aj na Slovensko. Z ich ponuky dnes ochutnáme kúsok, ktorý nesie názov Small Haze. Pivovar hovorí o tom, že ide o štýl Session NEIPA. V tomto prípade však môžeme hovoriť oficiálne len o NIEPe.

Názov piva: Small Haze

Pivovar: Rodinný pivovar Zichovec

Druh piva: NEIPA

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 5 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, ovsené vločky, chmeľové výrobky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 5,90 eura.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je zahmlené, kalné.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomela, ananásu i marakuje. Zachytíte aj náznaky kvasiniek.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo stredne plné. Ponúka kombináciu pomaranču, marakuje, pomela i grepu. Horkosť je stredne výrazná. Rezkosť piva je vyššia.

7.5/10

Zhrnutie

Príjemné pivo, ktoré ponúkne kombináciu piteľnosti, iskrivosti a jemnej neuhladenosti. Ovocná linka síce nie je až taká výrazná, ponúka však svoje prednosti. Jednoducho kúsok, ktorý v podniku obratíte niekoľkokrát. Za nás 7,5 bodu. Pivo do pohody.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)