Výborná americká IPA z Rače (Strange Land IPA)

dub-brewing-company-strange-land-ipa-tit

Prvý nástrel: Po mnoných strastiach a starostiach otvorili v Rači pred pár týždňami nový pivovar. Nesie meno dUb Brewing Company a v jednej veci je odlišný. Za jeho zrodom stál aj Američan a na pivách z tohto pivovaru to určite budete cítiť. Dnes si vyskúšame asi štýl, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie. Vyskúšame pivo štýlu IPA. Nesie meno Strange Land IPA.

Názov piva: Strange Land IPA

Pivovar: dUb Brewing Companny

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14,5°

Obsah alkoholu: 6,5 %

Zloženie: Voda, slad a chmeľ.

Cena: Pivo sme kúpili priamo od pivovaru. Stálo štyri eurá.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je kalné. Ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok.

Vôňa: Nádherná. Zachytíte kombináciu lesného a citrusového ovocia. Jahody, ríbezle, černice či grep a citróny.

Pena: Smotanová, hutná. Pekne krúžkovala pohár a držala si tvar.

Chuť: Úvod je vysoko postavený a v rovnakej tónine sa pohybujeme aj v ďalšom priebehu. V strede nájdete kombináciu jahôd, ríbezlí, grepu, červených pomarančov a náznakov karamelu. Koncovka je horkastá.

8/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Zhodli sme sa na tom všetci traja, ktorí sme tento kúsok testovali. Pivo je pekne vyskladané, lahodné a dobre piteľné. Už úvod pritom naznačuje, že sa budeme pohybovať vo vyšších poschodiach. V strede nájdete kombináciu lesného a citrusového ovocia. Po nej nasleduje horkastý záver. Pivo sa pije ľahko, je pekne vyskladané a tóny na seba pekne nadväzujú. Dávame veľmi slušnú osmičku. K ešte vyšším známkam by pomohlo pridať trocha v bruchu. Inak je toto pivo výborné. Pokojne vyskúšajte. Vieme si predstaviť, že ďalšie várky budú ešte uhladenejšie a vyladenejšie. Tešíme sa, že na Slovensku máme takýto pivovar. Palec hore do Rače.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.31/10 (29 hodnotenie)