Prekvapenie z malého rakúskeho mesta (Bierschmiede Meisterstück)

bierschmiede-meisterstuck

Prvý nástrel: Ideme do Rakúska. Krajina ma slušnú tradíciu vo varení piva, aj keď musíme poznamenať, že gro tamojších pivovarov varí tradičné štýly. Dnes si vyskúšame malý rakúsky pivovar, ktorý nesie meno Bierschmiede. Nájdete ho v rakúskom mestečku Steinbach am Attersee.  Aj keď v jeho ponuke nájdeme aj kúsky, ktoré si spájame s malými pivovarmi, dnes si ochutnáme ležiak.

Názov piva: Bierschmiede Meisterstück

Pivovar: Bierschmiede

Druh piva: Pils

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,0%

Zloženie: Na etikete ste ho nenašli. Je tam len upozornenie, že pivo obsahuje jačmenný slad.

Cena: Pivo sme dostali darom. Gerd, ďakujeme!

Farba: Slámová. Pivo je kalné.

Vôňa: Veľmi príjemná. Dominuje slad, v jeho pozadí nájdete karamel, med a jemne aj kvetinky.

Pena: Sedela ako obláčik a nádherne krúžkovala pohár. Smotanová.

Chuť: Úvod je vyššie postavený a plynulo prechádza do stredu. V ňom nájdete karamel, med a jemné náznaky kvetiniek. Koncovka je príjemne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Prekvapenie. Ležiaky na našej stránke až tak často netestujeme, ale tento kúsok je výborný. Oceňujem hlavne vyladenie tónov, ktoré do seba pekne zapadajú a robia toto pivo lahodné. Výborná je kombinácia stredu a horkastého záveru. Kvetinkové tóny by v tomto štýle nemali čo hľadať, ale v tomto prípade to akosi pasovalo. Ak by sme striktne dodržiavali štýlove hodnotenie, tak body by šli prudko dolu. V tomto prípade však vyhráva samotná chuť a pocit zo samotného piva. To chutilo. Dávame slušných 7,5 bodu. Toto pivo pokojne vyskúšajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8/10 (4 hodnotení)