NEIPA z Čiech, ktorú sa oplatí ochutnať (IPA Tone 0201)

Sibeeria - IPA Tone 0201

Český pivovar Sibeeria má za sebou zaujímavý príbeh. Jeho majitelia sú v pivovarníckej branži pomerne známi. Rusi si v Prahe založili podnik Beer Geek, ktorý patrí medzi to najlepšie nielen u susedov. Nezostali však len pri čapovaní piva. Ako už bolo napísané, stoja aj za kočovným pivovarom, ktorý do roku 2014 niesol názov BeerLab. Keďže podobný pivovar už nájdete v Poľsku, rozhodli sa ho premenovať. V roku 2020 sa im po rokoch príprav podarilo otvoriť vlastný pivovar.

Dnes ochutnáme pivo s názvom IPA Tone 0201. Pivovar sa rozhodol v názve používať kódy. V tomto prípade 02XX označuje pivný štýl New England IPA, XX21 sériu piva. Pri výrobe piva boli požité chmele: Nelson Sauvin (37 %), HBC 472 (18 %), Motueka (18 %), Citra (18 %) a Huell Melon (9 %).

Názov piva: IPA Tone 0201

Pivovar: Sibeeria Brewery

Druh piva: New England IPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu:  6,5 %

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, ovsené vločky, upravený chmeľ.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili päť eur.

Farba: Svetlo-žltá, pivo je zahmlené.

Pena: Vysoká, nadýchaná so smotanovou konzistenciou.

Vôňa: Intenzívna. Kombinácia limetky, pomela, marakuje, ananásu aj náznakov kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia limety, pomranča, marakuje, pomela, ananásu aj náznakov marhúľ. Horkosť je nevýrazná, doznievanie je ovocné s náznakmi koreninových tónov. Alkohol cítite po piatom dúšku.

8.5/10

Zhrnutie

Výborné pivo. Iskrivé, džúsovo osviežujúce a veľmi dobre piteľné. Obsah alkoholu je nebezpečne schovaný a zistíte ho až po pár dúškoch. Určite je to jedno z najlepších pív štýlu NEIPA na našom trhu. V našom prípade je to 8,5 bodu. Oplatí sa ochutnať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (7 hodnotenie)