Rakúsky priemer so slušným zložením (Eggenberg Märzen)

Eggenberg

Prvý nástrel: Smer Rakúsko. Pre túto chvíľu sa centrom nášho vesmíru stane rakúske pivo Eggenberg. Konkrétne jeho verzia Märzen. Musím sa priznať, že s týmto pivom nemám žiadne skúsenosti. Čo ma určite zaujalo je určite špeciálne otváranie, keď nepotrebujete otvárač, ale iba zatiahnuť za špeciálnu zátku. Vychytávka, uvidíme či pomôže.

Názov piva: Eggenberg Classic Märzen

Pivovar: Brauerei Schloss Eggenberg, Vorchdorf

Druh piva: Märzen

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 4,9 %

Zloženie: voda, jačmeň, chmeľ

Farba: Svetlá. Skôr by som to zaraďoval medzi južanské piva, nie rakúske.

Vôňa: Sladová. Celkom výrazne.

Pena: Zapenila kvalitne. Až tak bublifukovo.

Chuť: Slad v tomto pive dominuje. Tiahne sa od začiatku, až po koniec. Telo piva chce byť trocha karamelové, ale cítiť v ňom len jemné náznaky. Chmeľ v pive nečakajte.

4/10

Súhrn

Zhrnutie: Sklamanie. Ale začnime od toho pozitívneho, aj keď v tomto prípade tu toho veľa nie je. Plusom je pekný sladový začiatok a jemné karamelové náznaky. Tu by sme však mohli aj skončiť. Nevyhovovala mi prílišná rezkosť a neusporiadanie chutí. Pivo je vodové, bez uceleného konca. Po dopití vám v ústach zostáva niečo neurčité. Plusom je aspoň zloženie. Nenájdete v ňom žiadny „sajrajt“. Navyše, na etikete píšu, že pivo leží štyri týždne. Aj preto dávam štvorku. Skúsiť môžete, ale zázraky nečakajte.