Nemecký splachovač veľkého smädu (Tucher Helles Hefe Weizen)

Tucher

Prvý nástrel: Nemci a pšeničné pivo to ide dokopy. Práve v tejto krajine má kvasinkové pšeničné pivo dlhoročnú tradíciu. Jeden kúsok z tamojšej produkcie si otestujeme aj my. Nesie názov Tucher Helles Hefe Weizen. Už podľa etikety vidíme, že ide o pivo, ktoré pivovar Tucher Bräu vyváža do celého sveta. Tradičný recept pritom vznikol už v 16. storočí.

Názov piva: Tucher Helles Hefe Weizen

Pivovar: Tucher Bräu

Druh piva: Pšeničné

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 5,2 %

Zloženie: Voda, pšeničný slad, jačmenný slad, kvasinky, chmeľ, chmeľový extrakt.

Farba: Slamová. Pivo je jemne kalné.

Vôňa: Cítim banány, mandarínku a výrazne kvasnice.

Pena: Taká kempovacia. Aby ste rozumeli, dalo by sa na nej stanovať a kempovať.

Chuť: Úvod je jemný. Necítite takmer nič len jemné záblesky sladu. V strede sa to zlepší len o pár percent. O nejakej výraznej ovocnej chuti tu nemôže byť ani reči. Možno náznaky pomaranču. Záver je chmeľový len platonicky.

5/10

Zhrnutie

Tak málo hutné pivo som už dávno nepil. Chute ako keby ukázali svoj potenciál len na 10 percent. Týka sa to tak sladových, ale aj ovocných či chmeľových tónov. V tomto smere tu nenájdete nič, čo vám urobí aspoň malinký ohňostroj na jazyku. Na strane druhej pomáha to piteľnosti. Viem si predstaviť, že v lete to môže dobre spláchnuť smäd. To by bolo asi ideálne určenie tohto kúsku. Rozhodujem sa medzi štyri a päť. Dávam slabú päťku. Rozhodla piteľnosť.