Nenechajte sa nalákať na nálepku „craft“ (German Red)

Lidl, German Red, Red Ale, Steam Brew, recenzia, test piva

Viacero čitateľov nás upozornilo, že v reťazci Lidl ponúkajú „craftové pivo“ v plechovke. Nie je to žiadna novinka a my sme si tieto plechovky všimli už skôr. Len sa nám do tohto experimentu akosi ísť nechcelo. Až raz chuť prišla. O tom, či ide o remeselné pivo by sme vedeli dlho polemizovať. Na plechovke s názvom Steam Brew German Red názov pivovaru nenájdete. Je na nej uvedené len to, že pivo navarili v Nemecku. Až na Ratebeere sme sa dozvedeli, že pivo navaril nemecký pivovar Privatbrauerei Eichbaum. Ten má za sebou bohatú históriu, ale či ho môžeme zaradiť do kategórie remeselný pivovar? To by bolo na dlhú polemiku.

Názov piva: Steam Brew German Red

Pivovar: Neuvedený

Druh piva: Red Ale

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: 16,5°

Obsah alkoholu: 7,9 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľový extrakt.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili necelé euro.

Farba: Medená, pivo je číre.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia čokolády, kakaa i višní.

Chuť: Sladový základ  je výrazný, telo stredne plné. Ponúkne kombináciu karamelu, medu, mliečnej čokolády, višní i cukríkovosti. Horkosť v koncovke nehľadajte.

4.5/10

Zhrnutie

Výrazne sladové pivo, ktoré síce ponúkne náznaky ovocných tónov, ale výsledný dojem je viac-menej smutný. Nám to pripomínalo poľské ležiaky na steroidoch, ktoré valcovali vysokou voltážou. V tomto prípade pivu chýba iskrivosť, výraznejšie chmelenie i nejaký nápad. Za nás je to 4,5 bodu. Zvážte kúpu tohto nápoja. S poctivým remeselným prístupom k pivu to nemá nič spoločné.

PS: Keď porovnáme to, čo Lidl ponúka s označením „craft“ v susedných štátoch, je nám akosi smutno.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.06/10 (34 hodnotenie)