Neortodoxná óda na chmeľ (Funky nálada)

Unorthodox Funky nálada

Prvý nástrel: Konečne sa nám podarilo zohnať na testovanie fľašu z pivovaru Unorthodox Brewing. Ide o kočovný pivovar z Bratislavy, ktorý sa netají tým, že má rád život horký. Čapované pivo sme ochutnávali viackrát, nikdy nesklamalo. Uvidíme čo ponúkne Funky nálada.

Názov piva: Unorthodox Brewing Funky nálada

Pivovar: Unorthodox Brewing v spolupráci s Holíčsky Pivovar Wywar.

Druh piva: Vrchne kvasené pivo Amercian Pale Ale s kvasnicami obsahujúcimi brettanomyces. Nepasterizované a nefiltrované.

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 5,3 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (pale ale, mnichovský), chmeľ (Cascade a Centennial), kvasnice.

Farba: Hnedo – červená. Pivo je mútne, keďže ide o nefiltrovaný kúsok.

Vôňa: Nádherná. Lesné ovocie, jahody, možno černice.

Pena:  Hustá, držala konzistenciu.

Chuť: Sladové tóny sú „namakané“ ako kulturista. Brucho piva je ódou na ovocie, najmä to lesné. Černice, jahody, možno čučoriedky. A potom to príde. Masaker, hurikán, víchrica chmeľu. Kto neznáša horkosť, nech utečie.

8/10

Zhrnutie

Óda na chmeľ. To ma prvé napadlo pri celkovom hodnotení. Ale toto pivo nie je len o horkosti. Sladové tóny sú nádherné. Najmä „ovocie“ v strede ponúka zážitok. Piteľnosť je výborná. Samozrejme, pokiaľ ste zvyknutý na vrchne kvasené pivo. Ak ste „odkojený“ na klasickej desiatke, asi pred týmto monštrom utečiete. Neexistuje tu totiž stredná cesta. Buď milujete, alebo nenávidíte. Spievate, alebo plačete. Ja dávam osmičku. Rozhodli sladové tóny a celková piteľnosť.